• 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (7 pkt.)

Serie A: wygrane Juventusu i Romy

Czołowe zespoły włoskiej Serie A Juventus Turyn i AS Roma odniosły w sobotę zwycięstwa w 12. kolejce rozgrywek.

"Stara Dama" utrzymała trzypunktową przewagę nad stołecznym rywalem.

Juventus pokonał w Rzymie zespół Lazio 3-0 po dwóch golach Francuza Paula Pogby i trafieniu najskuteczniejszego piłkarza Serie A Argentyńczyka Carlosa Teveza, który w sezonie uzyskał już dziewięć bramek.

"Juve", które od 70. minuty grało w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Simone Padoina, zgromadziło 31 z 36 możliwych punktów.

Z kolei Roma, z rezerwowym bramkarzem Łukaszem Skorupskim, wygrała w Bergamo z Atalantą 2-1, choć gospodarze prowadzili już od pierwszej minuty.

Później wyrównał jednak Serb Adem Ljajic, a wynik ustalił Belg Radja Nainggolan.

Trzecie w tabeli Napoli traci do Juventusu już 10 punktów. W niedzielę będzie jednak miało okazję zmniejszyć ten dystans, bowiem o godz. 15 zmierzy się przed własną publicznością z Cagliari.

Na godzinę 20.45 zaplanowano z kolei derby Mediolanu na San Siro.

Serie A: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz