Reklama

Reklama

Serie A. Władze rozważają wpuszczenie kibiców na trybuny w lipcu

​Władze włoskiego futbolu rozważają wpuszczenie kibiców na trybuny w lipcu. Serie A, po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wznowi rozgrywki 20 czerwca.

Mecze od 20 czerwca mają się odbywać bez udziału publiczności, a na stadionie będzie mogło przebywać nie więcej niż 300 osób, licząc łącznie drużyny, sztaby, obsługę czy dziennikarzy.

Według włoskich mediów, władze federacji piłkarskiej i lig dyskutują o możliwości wpuszczenia kibiców na trybuny w lipcu. Szef związku Gabriele Gravina przyznał, że "to coś, czego życzyłby sobie z całego serca".

Jak podkreślił, trudno mu sobie wyobrazić, że np. na obiekcie mogącym pomieścić 60 tys. ludzi nie udałoby się wydzielić miejsc dla niewielkiego odsetka kibiców tak, aby cała operacja odbyła się zgodnie z niezbędnymi procedurami bezpieczeństwa.

Reklama

Polska ekstraklasa po 80-dniowej przerwie wznowiła rozgrywki w miniony weekend, a we wtorek wrócą na boiska piłkarze 1. ligi. Kibice na trybunach mają - wypełniając je w maksimum 25 procentach - pojawić się 19 czerwca.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy