• 6 .SSC Napoli (39 pkt.)
  • 7 .AC Milan (36 pkt.)
  • 8 .Verona FC (35 pkt.)

Serie A: US Palermo - Empoli 0-1. Grali Skorupski i Zieliński

Empoli pokonało na wyjeździe Palermo 1-0 w meczu 11. kolejki Serie A. Udział w zwycięstwie gości mieli Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński. Obaj Polacy rozegrali całe spotkanie.

Serie A - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Już początek spotkania pokazał, że Empoli nie zamierza jedynie bronić bramki. W 11. minucie groźnie strzelał Marko Livaja, ale kapitalnie interweniował Stefano Sorrentino i sparował piłkę na róg. Bramkarz Palermo świetnie spisał się także broniąc strzał Riccardo Saponary dziesięć minut później.

Łukasz Skorupski nie miał wiele pracy w pierwszej połowie. Rywale atakowali zbyt anemicznie, w dodatku często dawali złapać się w pułapki ofsajdowe. Po jednej z takich akcji Polak miał szczęście, bo zaliczył pusty przebieg wychodząc do dośrodkowania.

W 49. minucie huknął po kontrze, Skorupski rzucił się, ale nie sięgnął piłki, ale uratowała go poprzeczka.

Po chwili Saponara został sfaulowany tuż przed polem karnym gospodarzy i sam zamienił rzut wolny na gola. Przechytrzył rywali stojących w murze - piłkarze Palermo podskoczyli spodziewając się, że pomocnik Empoli będzie celował w okienko, a on tymczasem strzelił po ziemi i piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Bramkarz był bez szans.

W 87. minucie klasę pokazał Skorupski. Najpierw obronił strzał Luki Rigoniego, a po chwili dobitkę Aleksandara Trajkovskiego.

US Palermo - Empoli 0-1 (0-0)

Zobacz raport meczowy

Dowiedz się więcej na temat: Serie A | US Palermo | Empoli FC | Łukasz Skorupski | Piotr Zieliński