• 6 .Lazio Rzym (21 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (21 pkt.)
  • 8 .Juventus Turyn (21 pkt.)

Serie A. Turyn zdobyty! Cios w ostatnich sekundach

Juventus Turyn sensacyjnie uległ US Sassuolo 1-2 w 10. kolejce Serie A. Zwycięska bramka dla gości padła tuż przed końcowym gwizdkiem. W ten sposób zakończyła się seria meczów "Starej Damy" bez porażki.

10. kolejka Włochy - Serie A
2021-10-27 18:30 | Stadion: Allianz Stadium | Widzów: 18288 | Arbiter: Juan Luca Sacchi
M. Lopez 90'

Turyńczycy przystępowali do tego spotkania z passą sześciu meczów bez przegranej. Goście z kolei na triumf czekali do sierpnia. Pytanie o faworyta pozostawało zatem bezzasadne.

Pierwszy cios "Sara Dama" otrzymała jeszcze przed upływem kwadransa. Kontuzji doznał De Sciglio i szybko okazało się, że nie jest w stanie kontynuować gry. Jego miejsce zajął Alex Sandro.

Kilka minut później bliskie objęcia prowadzenia było Sassuolo. Groźny strzał Berardiego obronił nie bez trudu Perin, który tym razem stanął w bramce "Juve" zamiast Wojciecha Szczęsnego.

Juventus - Sassuolo. Zapachniało sensacją

W odpowiedzi Dybala strzałem sprzed pola karnego trafił w słupek. Ten incydent w żaden sposób nie zdeprymował ekipy przyjezdnej. Krótko przed końcem pierwszej połowy do podanie Defrela idealnie wystartował Davide Frattesi i uderzeniem bez przyjęcia zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. 0-1!

W przerwie w zespole gospodarzy Rabiota zastąpił Cuadrado. I to on po niemal godzinie gry bliski był wyrównania. Po jego strzale piłkę z linii bramkowej wybił jednak Ayhan. Potem po "główce" Chiesy futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką.

Podopieczni Massimiliano Allegriego dopięli swego w 76. minucie. Z rzutu wolnego centrował wówczas Dybala, a uderzeniem głową nie do obrony popisał się Weston McKennie. A zatem 1-1.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, zabójcza kontrę wyprowadzili goście. Z podanie Berardiego skorzystał Maxime Lopez - zachował zimną krew do końca, podciął przytomnie piłkę nad Perinem i zapewnił Sassuolo sensacyjne zwycięstwo!

Andrea Consigli
80′ Danilo
Mert Müldür86′ 86′
Leonardo Bonucci
Kaan Ayhan
Matthijs de Ligt
Gian Marco Ferrari
13′ Mattia De Sciglio
Rogério Oliveira da Silva61′
Federico Chiesa
Davide Frattesi  44′ 71′
 76′ Weston James Earl McKennie
Hamed Junior Traorè72′ 86′
80′ Manuel Locatelli
Maxime Lopez  90′
46′ Adrien Rabiot
Domenico Berardi58′
Paulo Dybala
Gregoire Defrel30′ 72′
63′ Alvaro Morata
Giacomo Raspadori62′
Carlo Pinsoglio
Gianluca Pegolo
Wojciech Szczęsny
Giacomo Satalino
13′ . Alex Sandro
Matheus Henrique de Souza72′
46′ 63′ Juan Cuadrado
Abdoulrahmane Harroui86′
80′ Dejan Kulusevski
Francesco Magnanelli
80′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Luigi Samele
Aaron Ramsey
Gianluca Scamacca62′
63′ Kaio Jorge Pinto Ramos