• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .ACF Fiorentina (12 pkt.)

Serie A. Trwa koszmar Juventusu. Szczęsny znów kapituluje

W szlagierze 4. kolejki Serie A Juventus Turyn zremisował z AC Milan 1-1. W bramce gospodarzy całe spotkanie zaliczył Wojciech Szczęsny. "Stara Dama" pozostaje blisko dna ligowej tabeli i wciąż czeka na premierowe zwycięstwo w tym sezonie.

4. kolejka Włochy - Serie A
2021-09-19 20:45 | Stadion: Allianz Stadium | Widzów: 18785 | Arbiter: Daniele Doveri
Juventus Turyn
AC Milan
1
1
Morata 4'
A. Rebić 76'

W bramce "Starej Damy" ponownie stanął Wojciech Szczęsny, krytykowany ostatnio za występy zarówno w drużynie narodowej, jak i w Serie A. Po raz kolejny nie udało mu się zachować czystego konta.

Juventus - Milan. Morata trafia po wzorowej kontrze

Spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy znakomicie. Już w 4. minucie po błyskawicznej kontrze objęli prowadzenie. Od linii środkowej sam na bramkę Milanu pognał Alvaro Morata, zachował zimną krew do końca i chytrą podcinką otworzył wynik meczu.

Asystę zaliczył w tej sytuacji Paulo Dybala. Trzeba również odnotować, że Juventus zdobył bramkę, grając w dziesiątkę. Poza linią boczną przebywał opatrywany Adrien Rabiot.

Po kwadransie we własnym polu karnym piłkę ręką zagrał Ante Rebić. Piłkarze z Turynu domagali się podyktowania "jedenastki". Arbiter nie zdecydował się jednak w tej sytuacji na użycie gwizdka.

W 36. minucie szyki gościom pokrzyżowała kontuzja Simona Kjaera. Filar defensywy nie był w stanie kontynuować rywalizacji. W jego miejsce Stefano Pioli wprowadził do gry Pierre'a Kalulu.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Po zmianie stron spotkanie się zaostrzyło. Giorgio Chiellini bezpardonowo potraktował Rebicia w obrębie "szesnastki", ale jak zwykle zrobił to na tyle sprytnie, by nie zasłużyć na karę indywidualną bądź zespołową.

Wkrótce potem doszło do mocnej scysji, w której udział wzięli Dybala i Sandro Tonali. Ten pierwszy brzydko faulował, ten drugi próbował wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. Sędzia okazał łaskę - obaj zostali ukarani tylko żółtym kartonikiem.

Juventus - Milan. Szczęsny kapituluje, ale pozostaje bez winy

Goście wyrównali na niespełna kwadrans przed upływem podstawowego czasu gry. Z kornera centrował Tonali, a strzałem głową piłkę w siatce umieścił z pięciu metrów Rebić. Szczęsny nie miał nic do powiedzenia, pretensje mógł kierować do partnerów z linii obrony. Tym, który zgubił krycie, był Manuel Locatelli.

Turyńczycy szczęśliwie uniknęli porażki. W 87. minucie polski bramkarz udanie interweniował po groźnym uderzeniu Kalulu. Katastrofa była blisko.

Juventus ma w tej chwili tylko jeden cel - jak najszybciej uciec z okolic dna tabeli. Awansował z przedostatniej lokaty o szczebel wyżej, ale nadal znajduje się w strefie spadkowej.

Dla Milanu to pierwsze punkty stracone w tym sezonie.

Juventus Turyn - AC Milan 1-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Morata (4.), 1-1 Rebić (76.)

Sandro Tonali65′
72′ Juan Cuadrado
Alexis Saelemaekers63′
Manuel Locatelli
Rafael Alexandre Conceição Leão
Adrien Rabiot
Franck Yannick Kessié64′
65′ 79′ Paulo Dybala
Brahim Abdelkader Díaz90′
 4′ 66′ Alvaro Morata
Matteo Gabbia
79′ Dejan Kulusevski
Daniel Maldini90′
72′ Federico Chiesa
Pietro Pellegri
66′ Moise Bioty Kean