• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .ACF Fiorentina (12 pkt.)

Serie A. Torino – Genoa 2-1. Tylko 30 minut Piątka

Krzysztof Piątek nie strzelił kolejnego gola i nie został znowu samodzielnym liderem strzelców Serie A. Jego Genoa przegrała na wyjeździe z Torino 1-2.

Jedyną bramkę dla gości zdobył Kouamé w 36. minucie. Genoa grała już wtedy w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Romulo. Najbardziej ucierpiał jednak na tym... Krzysztof Piątek, którego trener zdjął z boiska, by zrobić miejsce dla Güntera. Polak nie za bardzo mógł uwierzyć, że padło właśnie na niego.

Grając z przewagą, piłkarze z Turynu zdołali objąć prowadzenie jeszcze przed przerwą. Najpierw wyrównał Ansaldi, a chwilę później Belotti wykorzystał karnego.

To oznacza, że Krzysztof Piątek ma dalej 10 goli na koncie, tyle samo co Cristiano Ronaldo, który w sobotę zaliczył jedno trafienie w meczu z Fiorentiną.