• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Serie A: Torino FC - Sampdoria Genua 1-3. Cały mecz polskich zawodników

Kryzys Torino trwa dalej. "Granata" przegrała z Sampdorią aż 1-3, a mecz kończyła w dziesiątkę. "Doria" przycisnęła rywali w samej końcówce i to wystarczyło. W spotkaniu grali Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.

Torino w ostatnim czasie zdecydowanie dołowało, a szalę goryczy przelała bolesna porażka z beniaminkiem - Lecce. Po meczu z swoja posadą pożegnał się Walter Mazzarri i doświadczonego Włocha zastąpił trener młodzieżowych drużyn "Granaty" - Moreno Longo.

Nowy trener Torino przyznał, że ostatnie dni były dla niego wyjątkowe i otrzymał on wiele pozytywnej energii od swoich piłkarzy. W swoim debiucie na ławce trenerskiej przyszło mu się zmierzyć z Sampdorią. W drużynie z Genui od pierwszych minut wystąpili Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.

Początek meczu nie był zbyt emocjonujący. Optycznie przeważała drużyna z Turynu, natomiast podopieczni Claudio Ranieriego schowani za podwójną gardą, liczyli na kontry. Obie ekipy nie weszły jednak na wyższe obroty i w pierwszej połowie oglądaliśmy zaledwie... dwa celne strzały.

Najpierw w 34. minucie Sasa Lukić dobrze dograł piłkę w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Alejandro Berenguer i zdołał oddać strzał głową, który pewnie obronił Emil Audero. "Doria" odpowiedziała momentalnie. Fabio Quagliarella popędził boczną strefą boiska i zagrał do Gastona Ramireza. Urugwajczyk nabiegł na futbolówkę i huknął z okolic początku pola karnego, lecz solidarnie z zawodnikiem "Granaty" trafił w bramkarza.

Druga część gry zaczęła się nieco bardziej obiecująco. W 55. minucie Berenguer bardzo dobrze zauważył wchodzącego w pole karne Simone Verdiego i zagrał do niego prostopadłą piłkę. Włoski skrzydłowy uderzył z pierwszej piłki i pomimo tego, że strzał nie był idealny, to piłka znalazła drogę do bramki. Spotkanie powoli się rozkręcało i Sampdoria mogła odpowiedzieć już po chwili.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

W 62. minucie Morten Thorsby otrzymał dobre podanie z głębi boiska i znalazł się przed bramką Salvatore Sirigu. Ofensywny zawodnik drużyny gości oddał strzał, po którym piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Zawodnicy z Genui złapali wiatr w żagle i po chwili udało im się doprowadzić do wyrównania. Bereszyński dobrze powalczył o piłkę przy bocznej linii boiska i zagrał do Ramireza.

Pomocnik momentalnie ruszył w stronę pola karnego i został sfaulowany przez Tomasa Rincona. Sędzia wskazał na rzut wolny i do jego wykonania podszedł Urugwajczyk. Ramirez bardzo dobrze przymierzył i umieścił piłkę w siatce. Stracona bramka przybiła gospodarzy i po niespełna kilku minutach, Sirigu musiał kolejny raz wyciągnąć futbolówkę z bramki.

W 75. minucie Quagliarella dobrze wyrzucił piłkę z autu, ta ostatecznie trafiła do Ramireza, który szybko po raz drugi uderzył i zdobył bramkę. Torino nie potrafiło stworzyć zagrożenia, a po niespełna trzech minutach, Armando Izzo sfaulował Quagliarellę w polu karnym i obejrzał czerwoną kartkę.

Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł doświadczony napastnik i mocnym strzałem pokonał włoskiego bramkarza. Piłkarze nieco wynagrodzili kibicom słabą pierwszą część gry, choć spotkanie zrobiło się bardzo jednostronne.

PA

23. kolejka Włochy - Serie A
2020-02-08 18:00 | Stadion: Stadio Olimpico Grande Torino | Widzów: 20664 | Arbiter: P. Valeri
Bartosz Bereszyński
77′ Armando Izzo
Omar Colley83′
Nicolas Nkoulou
Nicola Murru68′
75′ Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
Lorenzo Tonelli21′
Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović
Albin Ekdal39′
Saša Lukić
Karol Linetty
69′ Tomás Eduardo Rincón Hernández
Gaston Ramirez  70′, 75′ 86′
59′ Andrea Belotti
Morten Thorsby45′ 68′
22′ Alejandro Berenguer Remiro
Manolo Gabbiadini
 55′ 82′ Simone Verdi
Fabio Quagliarella  79′ (k.) 90′
Antonio Rosati
Andrea Seculin
Samir Ujkani
Tommaso Augello
75′ Cristian Daniel Ansaldi