• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A: Torino FC - Inter Mediolan 0-3. Inter depcze po piętach Juventusowi

W ostatnim sobotnim meczy 13. kolejki Serie A Inter Mediolan nie rozczarował i pewnie wygrał z Torino aż 3-0. Spotkanie było rozgrywane w niekorzystnych warunkach pogodowych i momentami przypominało piłkę wodną.

Wygrana Juventusu z Atalantą ucieszyła większość klubów czołówki, oprócz bezpośredniego konkurenta "Starej Damy" - Inter Mediolan. Piłkarze Antonio Conte cały czas depczą po piętach drużynie z Turynu i nie mogą sobie pozwolić na wpadki.

Dziennikarze "La Gazzetty dello Sport" zapowiadając to spotkanie skupili się głównie na pojedynku snajperów obu ekip: Romelu Lukaku z Andreą Belottim. Postronni kibice zapewne mieli nadzieję, że obaj zawodnicy wykażą się strzeleckim zmysłem, lecz boiskowa rzeczywistość okazała nieco inna.

Mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem spowodowanym gwałtownymi opadami deszczu w Turynie. Gra na przesiąkniętej wodą murawie była uciążliwa dla zawodników obu ekip, ale pomimo tego szybko zobaczyliśmy pierwszego gola. Już w 12. minucie Inter zdołał wyjść na prowadzenie.

Wszystko zaczęło się od słabego wybicia Salvatore Sirigu, piłka ostatecznie trafił do Lautaro Martineza, ten popędził w stronę bramki i pewnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza Torino.

Drużna z Mediolanu grała o wiele konkretniej i kolejne zagrożenie pod bramką rywali stworzyła sobie w 31. minucie spotkania. Cristiano Biraghi popędził lewą stroną boiska i zagrał precyzyjną piłkę do Lukaku. Belgijski napastnik oddał strzał głową, jednak tym razem Sirigu pewnie sparował piłkę.

Nie minęła minuta i piłka znalazła drogę do bramki. Ponownie piłkę w pole karne wrzucał Biraghi i tym razem Stefan De Vrij z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki. Gospodarze spróbowali odpowiedzieć tuż przed zakończeniem pierwszej części gry.

Simone Verdi dograł piłkę w pole karne Interu. Tam Daniele Baselli wyprzedził defensorów i zdołał oddać strzał, który bardzo dobrze wybronił Samir Handanovic.

Drugą połowę w lepszym stylu rozpoczęli zawodnicy drużyny gości. Marcelo Brozović zagrał futbolówkę do Lukaku, który dryblingiem przedarł się w pole karne i pokonał Sirigu.

Inter Mediolan wygrał z Torino i nie dał odskoczyć Juventusowi w tabeli. Obie drużyny dzieli tylko jedno "oczko". Podopieczni Antonio Conte następne spotkanie zagrają już w środę. Ich rywalem będzie w 5. kolejce Ligi Mistrzów będzie Slavia Praga.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

PA

13. kolejka Włochy - Serie A
2019-11-23 20:45 | Stadion: Stadio Olimpico Grande Torino | Widzów: 26059 | Arbiter: F. Maresca
Cristiano Biraghi
56′ Gleison Bremer Silva Nascimento
Danilo D'Ambrosio58′ 83′
Lorenzo De Silvestri
Stefan de Vrij  32′
59′ Armando Izzo
Diego Godin
Nicolas Nkoulou
Milan Szkriniar64′
71′ Daniele Baselli
Romelu Lukaku  55′
12′ Andrea Belotti
Alessandro Bastoni
56′ 73′ Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
Federico Dimarco83′
Simone Edera
Andrea Ranocchia
Tomás Eduardo Rincón Hernández
Lucien Agoume
71′ Alejandro Berenguer Remiro