• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A. Torino FC - Cagliari Calcio 2-3. Asysta Sebastiana Walukeiwcza

Cóż to był za mecz! Po zaciętym spotkaniu Cagliari uporało się z Torino i wygrało 3-2. Przy jednej z bramek dla gości asystował reprezentant Polski - Sebastian Walukiewicz.

W meczu Torino z Cagliari mierzyło się nie tylko dwóch znakomitych taktyków na ławkach rezerwowych, ale również było to starcie dwóch reprezentantów Polski, który z bardzo dobrej strony pokazali się podczas minionej przerwy reprezentacyjnej. W barwach gospodarzy od pierwszej minuty zobaczyliśmy Karola Linettego, natomiast po stronie ekipy z Sardynii zameldował się Sebastian Walukiewicz.

Zawodnicy obu drużyn od razu zabrali się za granie. Już w 2. minucie spotkania Sasa Lukić popędził w pole karne i został zatrzymany przez golkipera przyjezdnych Alessia Cragno. Zawodnik "Byków" padł na murawę, a sędzia wskazał na "jedenastkę". Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Andrea Belotti i uderzeniem w lewy róg bramki pokonał Włocha.

Zamroczeni goście szybko podnieśli się po zadanym ciosie i przeszli do kontrataku. Kilka minut później piłka znalazła się w polu karnym po zagraniu z rzutu rożnego. Walukiewicz wstrzelił ją w stronę bramki, a formalności dopełnił Joao Pedro. Piłkarze Cagliari złapali wiatr w żagle i błyskawicznie zdobyli kolejnego gola.

W 19. minucie Gabriele Zappa dograł prostopadle do Nahitana Nandeza, a ten posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej. Pewnie opanował ją Giovanni Simeone, obrócił się i wpakował do siatki.

Druga część gry o wiele lepiej rozpoczęła się natomiast dla gospodarzy. Federico Bonazzoli trącił piłkę po bardzo dobrym podaniu z bocznej strefy boiska. Ta trafiła pon nogi Belottiego, a reprezentant Włoch huknął bez zastanowienia i mógł celebrować zdobycie drugiego gola w tym spotkaniu.

O ile Belotti sprawował się znakomicie, to w kluczowym momencie zawiódł bramkarz ekipy z Piemontu Salvatore Sirigu. Włoch wypuścił bowiem piłkę z rękawic po interwencji i ta padła łupem Simeonego, który skutecznie wepchnął ją do bramki.

Emocji nie brakowało również tuż przed zakończeniem spotkania. Belotti oddał efektowny strzał z powietrza, który równie okazale obronił Cragno, a czerwoną kartką został ukarany - znany z boisk Ekstraklasy - rezerwowy bramkarz Torino Vanja Milinković Savić.

Pozostałe mecze:

W tym samym czasie zostało rozegrane spotkanie pomiędzy Spezią a Fiorentiną, które zakończyło się remisem 2-2. W bramce ekipy z Toskanii zagrał Bartłomiej Drągowski.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

PA

4. kolejka Włochy - Serie A
2020-10-18 15:00 | Stadion: Stadio Olimpico Grande Torino | Arbiter: Federico La Penna
Alessio Cragno
79′ Mërgim Vojvoda
Gabriele Zappa
Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović
Sebastian Wiktor Walukiewicz
Nicolas Nkoulou
Diego Godin
88′ Ricardo Rodriguez
Charalampos Lykogiannis75′
79′ Soualiho Meïté
Răzvan Gabriel Marin
88′ Karol Linetty
Nahitan Nandez
Saša Lukić
Marko Rog 31′ 90′
31′ Tomás Eduardo Rincón Hernández
Riccardo Sottil84′
65′ Federico Bonazzoli
Giovanni Pablo Simeone  19′, 73′ 76′
 4′ (k.), 49′ Andrea Belotti
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão  12′ 85′
86′ Vanja Milinković Savić
Simone Aresti
Antonio Rosati
Guglielmo Vicario
88′ Cristian Daniel Ansaldi
Andrea Carboni
Gleison Bremer Silva Nascimento
Ragnar Klavan90′
Alessandro Buongiorno
Fabio Pisacane
88′ Nicola Murru
Fabrizio Caligara85′
79′ Wilfried Stephane Singo