Reklama

Reklama

Serie A. Szczęsny najlepiej zarabiającym polskim piłkarzem we Włoszech

Aż 31 milionów euro inkasuje za sezon Cristiano Ronaldo i zdecydowanie przoduje w kwestii zarobków nad innymi graczami Serie A. Wśród polskich zawodników największą pensję otrzymuje natomiast Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz zarabia 6,5 miliona euro.

Dziennikarze "La Gazzetty dello Sport" przyjrzeli się ile włoskie kluby wydają na wynagrodzenia dla piłkarzy. Pod względem przeznaczanych na to środków w Serie A zdecydowanie wyróżnia się Juventus, który płaci swoim zawodnikom 236 miliony euro (za sezon). Za nim znajduje się Inter Mediolan, który wypłaca swoim piłkarzom 149 miliony euro. Pierwszą trójkę zamyka AS Roma (112 milionów euro), a powyżej 100 milionów na graczy przeznacza jeszcze Napoli (105 milionów). 

Ciekawym przypadkiem jest natomiast Atalanta. Ekipa z Bergamo, która w poprzednim sezonie doszła do ćwierćfinału Ligi Mistrzów i w Champions League zagra również w obecnej kampanii wydaje na zarobki dla swoich zawodników jedynie 42,6 miliona euro. Najlepiej zarabiający zawodnik Papu Gomez otrzymuje 2 miliony euro.  

Które kluby najwięcej wydają na wynagrodzenia (za sezon/w euro):

Reklama

1. Juvenuts (236 milionów)
2. Inter Mediolan (149 milionów)
3. AS Roma (112 milionów)
4. Napoli (105 milionów)
5. AC Milan (90 milionów)
6. Lazio (83 miliony)
7. Fiorentina (55 milionów)

Wśród zawodników bez większego zaskoczenia na największe zarobki może liczyć Cristiano Ronaldo. Portugalczyk otrzymuje za sezon 31 milionów euro, a kolejny najlepiej zarabiający zawodnik w Serie A Romelu Lukaku - 7,5 miliona euro (z bonusami kwota ta wzrasta jednak do ok. 9 milionów). Taką samą pensję mają Edin Dżeko oraz Christian Eriksen, natomiast Zlatan Ibrahimović otrzymuje 7,5 miliona euro za sezon. 

Jeżeli chodzi o polskich piłkarzy to najlepiej zarabiającym zawodnikiem na Półwyspie Apenińskim jest Wojciech Szczęsny. Golkiper otrzymuje 6,5 miliona euro za sezon. Drugi pod tym względem jest Piotr Zieliński - 3,5 miliona euro, a Kamil Glik i Arkadiusz Milik inkasują po 2,5 miliona euro. 

Były obrońca AS Monaco otrzymuje największą pensję spośród wszystkich zawodników Benevento. 

Milik gdyby zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Napoli lub przenosiny do Fiorentiny, to mógłby liczyć na sporą podwyżkę. Oba kluby oferowały mu po ok. 4-5 miliona euro.  

Po transferze do Torino Karol Linetty zarabia 1,4 miliona euro, a pozostali polscy zawodnicy w Serie A, nie przekraczają jednego miliona. 

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć zarobki wszystkich polskich zawodników w Serie A

Zarobki polski piłkarzy w Serie A:

1. Wojciech Szczęsny (6,5 miliona euro)
2. Piotr Zieliński (3,5 miliona euro)
3. Kamil Glik (2,5 miliona euro)
4. Arkadiusz Milik (2,5 miliona euro)
5. Karol Linetty (1,4 miliona euro)
6. Łukasz Skorupski (900 tysięcy euro)
7. Bartłomiej Drągowski (800 tysięcy euro)
8. Arkadiusz Reca (600 tysięcy euro)
9. Bartosz Bereszyński (450 tysięcy euro)
10. Sebastian Walukiewicz (300 tysięcy euro)
11. Paweł Dawidowicz (300 tysięcy euro)

Zobacz więcej doniesień o Serie A

PA

Reklama

Reklama

Reklama