• 6 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (15 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Serie A. Szalona końcówka w meczu Lazio, Drągowski nie zachował czystego konta

29. kolejka Serie A dostarczyła fanom włoskiej piłki sporo emocji. Oprócz gola Kamila Glika i "strzelaniny" w starciu Napoli z Crotone, bardzo ciekawie było na boisku Rzymie, gdzie grające w dziewięciu Lazio wygrało ze Spezią 2-1. Popołudniu swój mecz rozegrał także Bartłomiej Drągowski, lecz nie udało mu się zachować czystego konta.

D. Verde 73'

Piłkarze Lazio nie odnoszą ostatnio pewnych zwycięstw, lecz pomimo tego udaje im się punktować. Rzymianie po triumfie 2-1 nad Spezią tracą do miejsc gwarantujących grę w Lidze Mistrzów jedynie cztery punkty.

"Biancocelesti" pierwsi objęli prowadzenie w starciu z beniaminkiem. W 56. minucie Manuel Lazzari wpadł w pole karne i płaskim uderzeniem pokonał Jeroena Zoeta. Goście doprowadzili do wyrównania w drugiej połowie po bardzo efektownym uderzeniu Daniele Verdego z przewrotki.

Rzymianie rzutem na taśmę odmienili losy tego meczu. W 89. minucie - jak to zazwyczaj bywa - Lazio uratował Felipe Caicedo i pewnie wykorzystał rzut karny. Końcówka starcia była bardzo emocjonująca i finalnie gospodarze kończyli ten mecz w... dziewięciu.

W doliczonym czasie gry Kevin Agudelo wpadł w Lazzariego i bardzo zakotłowało się na boisku. Włoch rzucił się na swojego rywala i odepchnął go za co otrzymał czerwoną kartkę. Kilka chwil później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Joaquin Correa po faulu na Lucienie Agoume.

2021-04-03 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Fabio Maresca
Genoa CFC 1893
ACF Fiorentina
1
1
M. Destro 13'
D. Vlahović 23'

O godzinie 15:00 rozpoczęło się również starcie Fiorntiny z Genoą. W bramce ekipy z Florencji pojawił się Bartłomiej Drągowski i już w 13. minucie musiał wyjąć piłkę z siatki.

Po składnej akcji "Grifone" Mattia Destro zagrał w pole karne, a Gianluca Scamacca z najbliższej odległości dopełnił formalności. "Viola" błyskawicznie doprowadziła do wyrównania. Po dziesięciu minutach Duszan Vlahović huknął z bocznej strefy pola karnego i pokonał Mattię Perina.

Emocje w meczu Drągowskiego! Polski bramkarz nie uchronił drużyny przed stratą bramki

Fiorentina kończyła to spotkanie w dziesięciu. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Franck Ribery stanął na nogę Davide Zappacosty i został ukarany czerwoną kartką.

Pozostałe spotkania:

W pozostałych spotkaniach rozpoczętych o godzinie 15:00 Hellas pokonał Cagliari 2-0, Atalanta triumfowała nad Udinese 3-2, a AS Roma zremisowała z Sassuolo 2-2.

Gola w zremisowanym przez Benevento starciu 2-2 zdobył Kamil Glik, a bardzo ciekawie było również w Neapolu. Po emocjonującym starciu Napoli pokonało Crotone 4-3.