• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A. SSC Napoli - SPAL 3-1 w 28. kolejce

W 28. kolejce Serie A Napoli pokonało SPAL 3-1. W kadrach obu zespołów znalazło się czterech Polaków, ale od początku zagrali tylko Thiago Cionek i Arkadiusz Reca. Arkadiusz Milik wszedł w 64. minucie

A. Petagna 29'

Dzięki zwycięstwu w Pucharze Włoch, Napoli na pewno zagra w Lidze Europy. Może mieć problem, żeby zakwalifikować się do Ligi Mistrzów, bo w lidze zajmuje dopiero szóste miejsce.

Mecz na ławce rozpoczęli Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. W wyjściowym składzie SPAL znaleźli się natomiast Thiago Cionek i Arkadiusz Reca.

Napoli objęło prowadzenie już w czwartej minucie. Fabian Ruiz podał prostopadle do Driesa Mertensa, który przelobował rzucającego się bramkarza. Sędzia najpierw odgwizdał spalonego, ale po weryfikacji zmienił decyzję i uznał gola.

W 12. minucie okazję miał Napoli. W pole karne zagrał Reca, a wślizgiem piłkę wybił Kalidou Koulibaly. Obrońca Napoli dotknął jednak piłki ręką, na której się opierał. Sędzia nie odgwizdał rzutu karnego.

Napoli kontrolowało jednak spotkanie. W 23. minucie uderzał Fabian Ruiz, ale bramkarz bez trudu złapał piłkę. Kilka minut później gospodarze rozegrali koronkową akcję, po której na strzał z dystansu zdecydował się Lorenzo Insigne. Trafił jednak w słupek.

W efekcie neapolitańczycy nadziali się na kontrę rywali. SPAL zdołało wyrównać, a asystę na swoim koncie zapisał Reca. Polak wbiegł lewą stroną w pole karne i po ziemi zagrał do środka. Podanie Polaka skutecznie wykończył Andrea Petagna.

Dowiedz się więcej na temat: Arkadiusz Milik | Piotr Zieliński | Thiago Cionek | Arkadiusz Reca