• 6 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (15 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Serie A. SSC Napoli - Juventus FC 1-0 w 22. kolejce

SSC Napoli pokonało Juventus FC 1-0 (1-0) w ramach 22. kolejki Serie A. W ekipie z Neapolu od pierwszej minuty grał polski pomocnik Piotr Zieliński, a w drużynie z Turynu bramkarz Wojciech Szczęsny. Jedyny gol w spotkaniu padł z rzutu karnego.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

22. kolejka Włochy - Serie A
2021-02-13 18:00 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Daniele Doveri
SSC Napoli
Juventus Turyn
1
0
L. Insigne 31'

To był jubileuszowy 400. mecz Giorgio Chielliniego w Serie A. Obrońca rozegrał 363 mecze w barwach "Starej Damy", a także 37. w Fiorentinie. Rywalizacja pomiędzy Napoli i Juve to także pierwsze starcie trenerów Gennaro Gattuso i Andrei Pirlo, dawnych kolegów z boiska.

W pierwszych minutach szalał Cristiano Ronaldo, w czym przeszkadzał mu kolega z drużyny Alvaro Morata. Kilka razy Hiszpan zagrał egoistycznie, raz nawet sprzątnął Portugalczykowi piłkę pieczołowicie przygotowywaną przez niego na strzał z woleja.

Najważniejsze wydarzenie miało miejsce w 28. minucie. Wrzutkę z rzutu wolnego wyłapał Wojciech Szczęsny. W tym samym niemal momencie Chiellini uderzył łokciem Amira Rrahmaniego. Sędzia sprawdził sytuacje na VAR, po czym przyznał rzut karny.

Lorenzo Insigne wyprowadził Napoli na prowadzenie 1-0, w pewny sposób egzekwując "jedenastkę". Szczęsny rzucił się w drugą stronę. Kapitan ekipy spod Wezuwiusza zdobył setną bramkę do klubu, dołączając do wyjątkowego grona tylko sześciu piłkarzy z takim bilansem. Jest pierwszym Włochem w tym gronie.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Pod koniec pierwszej połowy Szczęsny wrzucił na minę kolegę z drużyny Juana Cuadrado. Polak posłał do niego zbyt słabe podanie po ziemi i Lozano omal nie przejął piłki. Nie doszło do tego tylko dzięki faulowi Cuadrado, za który Kolumbijczyk obejrzał żółtą kartkę.

Druga połowa upłynęła niemal w całości pod znakiem nacisków zespołu z Turynu i defensywy, momentami rozpaczliwej, neapolitańczyków. Próbowała na szereg różnorodnych sposobów cała grupa zawodników Juventusu z Ronaldo, Chiesą i Moratą na czele.

Momentami szczęście było bardzo blisko, zwłaszcza, że Napoli z minuty na minutę traciło siły. Fart dopisywał też bramkarzowi Aleksowi Meretowi, który do wielu uderzeń po prostu był dobrze ustawiony, w środku bramki. Parę razy wykazał się też nieprzeciętnym refleksem.

W 64. minucie z boiska zszedł Piotr Zieliński, który wypadł raczej przeciętnie, a trener Gattuso musiał wzmocnić skład zawodnikami lepiej broniącymi. Ostatecznie udało się utrzymać korzystny rezultat Napoli, choć wydatnie pomogła w tym nieskuteczność graczy mistrzów Włoch.

Wojciech Szczęsny
23′ Giovanni Di Lorenzo
Danilo
64′ Piotr Zieliński
Rodrigo Bentancur72′
65′ Matteo Politano
Federico Bernardeschi63′
Hirving Lozano
Federico Chiesa
56′ Tiemoué Bakayoko
Adrien Rabiot90′
 31′ (k.) 87′ Lorenzo Insigne
Alvaro Morata
75′ Victor James Osimhen
. Alex Sandro46′
64′ Eljif Elmas
Leonardo Bonucci
87′ Stanislav Lobotka
Merih Demiral
65′ Fabián Ruiz Pena