• 5 .SSC Napoli (63 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (58 pkt.)
  • 7 .AS Roma (55 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (49 pkt.)

Serie A. SSC Napoli - Bologna FC 3-1 w 26. kolejce. Dwie asysty Piotr Zielińskiego

Piotr Zieliński zaliczył dwie asysty, a SSC Napoli pokonało na własnym stadionie Bologna FC 3-1 w 26. kolejce Serie A. W zespole gości bronił Łukasz Skorupski.

26. kolejka Włochy - Serie A
2021-03-07 20:45 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Daniele Chiffi
R. Soriano 73'

Przed meczem minutą ciszy uczczona pamięć zmarłego Mirka Pavinato, kapitana ekipy Bologny, która w 1964 roku zdobyła mistrzostwo Włoch.

Ostrzeżenie dla gości przyszło już w piątej minucie. Fabian Ruiz ograł Danilo, w polu karnym minął też Skorupskiego, ale nie zdecydował się na strzał z ostrego kąta, tylko próbował wycofać piłkę, którą na rzut rożny wybił wracający Danilo.

W ósmej minucie gospodarze prowadzili już 1-0. Ruiz zagrał do Zielińskiego, który wycofał podeszwą do nadbiegającego Lorenza Insigne, a ten uderzeniem tuż sprzed "16" nie dał szans polskiemu bramkarzowi.

Bologna odpowiedziała w 20. minucie, jednak po strzale Andreasa Skova Olsena piłka odbiła się tylko od słupka.

W 25. minucie Inisgne znowu spróbował szczęścia spoza pola karnego, ale tym razem Skorupski sparował piłkę na rzut rożny.

Cztery minuty później powinien być remis. Z prawej strony dośrodkował Lorenzo de Silvestri, a Rodrigo Palacio "główkował" z kilku metrów w środek bramki i David Ospina zdołał odbić piłkę.

Pod koniec pierwszej połowy i na początku drugiej Palacio skierował piłkę do siatki, ale w pierwszym przypadku był na spalonym, a w drugim zagrał piłkę wykopywaną przez Ospinę z ręki, co jest niezgodne z przepisami.

W 65. minucie zrobiło się 2-0. Napoli wyprowadziło kontrę, Zieliński "dziubnął" piłkę do rezerwowego Victora Osimhena, a ten po krótkim rajdzie strzelił obok Skorupskiego. Po chwili Nigeryjczyk powinien zdobyć drugą bramkę, jednak uderzył koło słupka, zabierając asystę Insigne, a całą akcję zaczął Zieliński.

Goście kontaktowego gola strzelili w 73. minucie. Ospina zagrał krótko do Diega Demme, który stracił piłkę na rzecz Palacio, Argentyńczyk podał do Skova Olsena, który leżąc wyłożył ją Robertowi Soriano, a ten z linii pola karnego trafił do siatki.

Trzy minuty później było 3-1. Osimhen zgrał piłkę głową, a de Silvestri próbując ją wybić trafił w Insigne, który pognał na bramkę i ponownie przymierzył zza pola karnego. Piłka tuż przy słupku znalazła drogę do bramki - Skorupski był bez szans.

Zieliński zakończył udział w niedzielnym meczu w 79. minucie, kiedy zmienił go Mario Rui. W tym samym momencie murawę opuścił drugi z bohaterów Napoli, Insigne, którego zastąpił Eljif Elmas.

Larangera Danilo
52′ Kalidou Koulibaly
Bakary Adama Soumaoro
22′ Faouzi Ghoulam
Ibrahima M'baye76′
Fabián Ruiz Pena
Andrea Poli58′
Matteo Politano
Andreas Skov Olsen76′
 8′, 76′ 79′ Lorenzo Insigne
Nicola Sansone65′
Diego Demme
Mattias Svanberg76′
79′ Piotr Zieliński
Roberto Soriano  73′
53′ Dries Mertens
Rodrigo Palacio
Nikita Contini Baranovsky
Angelo Esmael da Costa Júnior
Alex Meret
Federico Ravaglia
22′ Elseid Hysaj
Ebenezer Annan
Nikola Maksimović
Valentin Ivaylov Antov
Kostas Manolas
Omari Khailoti
79′ 84′ Silva Duarte Mario Rui
Andri Fannar Baldursson
Tiemoué Bakayoko
Nicolás Martín Domínguez58′
79′ Eljif Elmas
Riccardo Orsolini76′
53′  65′ Victor James Osimhen