• 6 .SSC Napoli (31 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (29 pkt.)

Serie A. SPAL - Genoa 1-1 w 13. kolejce. Cały mecz Recy

W meczu zamykającym 13. kolejkę Serie A SPAL zremisowało z Genoą 1-1. Arkadiusz Reca, który wybiegł w podstawowym składzie gospodarzy, zmarnował świetną okazję do zdobycia bramki. Na murawie nie pojawiło się trzech innych Polaków, broniących barw obu drużyn: Thiago Cionek był nieobecny z powodu zawieszenia za żółte kartki, a Filip Jagiełło i Bartosz Salamon przesiedzieli cały mecz na ławce.

W pierwszej połowie bliżej zdobycia bramki byli piłkarze SPAL. W 30. minucie Jacopo Sala oddał atomowy strzał z dystansu, ale Ionut Radu był na posterunku i zdołał efektowną robinsonadą sparować futbolówkę za linię końcową.

Tuż przed przerwą golkiper Genoi zachował się już zdecydowanie gorzej. Po zagraniu piłki z rzutu wolnego przez Mirka Valdifioriego 22-latek wypluł piłkę przed siebie. Błyskawicznie dopadł do niej Reca, który miał przed sobą niemal pustą bramkę i bezradnego, leżącego na murawie bramkarza. Uderzył jednak tak niefortunnie, że Radu zdołał podnieść nogę i wybronić jego strzał.

Załamany Polak kilka sekund po tym zdarzeniu złapał się za kark, po czym z grymasem bólu na twarzy opuścił boisko w towarzystwie sztabu medycznego. Na szczęście był w stanie kontynuować grę i wybiegł na drugą połowę.

Rozpoczęła się ona w piorunujący sposób. Najpierw ekipa SPAL wyszła na prowadzenie po rzucie karnym, który wykorzystał Andrea Petagna, a już dwie minuty później Stefano Sturaro doprowadził do wyrównania. Dwie szybko zdobyte bramki wydawały się być wstępem do widowiskowej strzelaniny, lecz mimo starań z obu stron kolejne gole już nie padły. Obie drużyny podzieliły się więc punktami.

Remis nie zadowolił żadnej ze stron - po 13 seriach gier SPAL i Genoa znajdują się w strefie spadkowej.

TB

Serie A - wyniki, terminarz, tabela

13. kolejka Włochy - Serie A
2019-11-25 20:45 | Stadion: Stadio Paolo Mazza | Widzów: 12423 | Arbiter: P. Giacomelli
Cristian Zapata
41′ Simone Missiroli
Kevin Andrés Agudelo Ardila
Arkadiusz Reca
Stefano Sturaro  57′ 74′
68′ Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato
Francesco Cassata
80′ Mirko Valdifiori
Lukas Reiff Lerager62′
49′ Federico Di Francesco
Ivan Radovanović
 55′ (k.) 28′ Andrea Petagna
Davide Biraschi
68′ Igor Júlio dos Santos de Paulo
Marko Pajač
80′ Alessandro Murgia