• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (12 pkt.)

Serie A. SPAL 2013 - Sampdoria Genua 0-1 w 11. kolejce. Grał Reca

Arkadiusz Reca długo rozgrywał niezłe spotkanie, ale w doliczonym czasie gry nie upilnował Gianluki Caprariego i jego SPAL przegrało 0-1 z Sampdorią Genua, spadając na ostatnie miejsce w tabeli. Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek i Bartosz Salamon cały mecz spędzili na ławce rezerwowych.

Aż pięciu Polaków jest zawodnikami drużyn, które spotkały się dziś na Stadio Paolo Mazza w Ferrarze. Na boisku pojawił się jednak tylko jeden - Arkadiusz Reca, grający jako lewy wahadłowy w drużynie SPAL. Thiago Cionek i Bartosz Salamon znaleźli się na ławce rezerwowych jego drużyny.

Z kolei trener Sampdorii zdecydował posadzić na ławce rezerwowych Bartosza Bereszyńskiego. Karol Linetty, z powodu urazu, znalazł się poza kadrą meczową.

Samo spotkanie nie zachwycało, ale gra Recy długo mogła się podobać. Polak był aktywny po lewej stronie, grał bez kompleksów i często uczestniczył w akcjach ofensywnych. W 25. minucie był nawet bliski zdobycia bramki, gdy minął rywala i wpadł w pole karne. Uderzył mocno i bramkarz musiał się natrudzić, by odbić piłkę.

SPAL przed przerwą groźnie zaatakowało jeszcze raz, gdy Gabriel Strefezza uderzył tuż obok bramki po podaniu z rzutu rożnego.

Druga połowa rozczarowała i wydawało się, że obie drużyny podzielą się punktami. W doliczonym czasie gry gospodarzy zaskoczył jednak Gianluca Caprari, w polu karnym uprzedzając właśnie Recę i głową pakując piłkę do bramki. Tyle wystarczyło, by Sampdoria wygrała 1-0 i trzy punkty zgarnęła dopiero drugi raz w trwającym sezonie.

Dzięki wygranej drużyna z Genui opuściła ostatnie miejsce, przesuwając się na 18. pozycję. Na dno tabeli spadło właśnie SPAL.

SPAL - Sampdoria 0-1 (0-0)

Bramka: 0-1 Caprari (90+1.)

11. kolejka Włochy - Serie A
2019-11-04 20:45 | Stadion: Stadio Paolo Mazza | Widzów: 11617 | Arbiter: D. Chiffi
Emil Audero Mulyadi
43′ Igor Júlio dos Santos de Paulo
Omar Colley
Nenad Tomović
Fabio Depaoli29′
86′ Francesco Vicari
Alex Ferrari
90′ Jasmin Kurtić
Morten Thorsby
68′ Mattia Valoti
Ronaldo Vieira Nan
Andrea Petagna
Manolo Gabbiadini70′
62′ Gabriele Moncini
Andrea Bertolacci
86′ Marko Janković
Mehdi Pascal Marcel Léris
68′ 87′ Simone Missiroli