• 6 .ACF Fiorentina (24 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (24 pkt.)

Serie A. SPAL 2013 - Brescia Calcio 0-1 w 15. kolejce

W meczu dwóch ostatnich drużyn Serie A, SPAL przegrało z Brescią 0-1. Cały mecz rozegrał Thiago Cionek. Całe spotkanie na ławce spędził Bartosz Salamon, a Arkadiusz Reca, z powodu urazu, nie znalazł się w kadrze meczowej.

15. kolejka Włochy - Serie A
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stadio Paolo Mazza | Widzów: 12442 | Arbiter: D. Orsato
SPAL 2013
Brescia Calcio
0
1
M. Balotelli 54'

Po 15. kolejkach Serie A SPAL i Brescia zamykały tabelę. Zespół Polaków miał na swoim koncie dziewięć punktów, a ich rywal o dwa mniej. Jednak ma też do rozegrania zaległy mecz.

Brescia jednak wygrała i wskoczyła na przedostatnie miejsce. Drużynie z Lombardii zwycięstwo zapewnił Mario Balotelli, który zdobył bramkę w 54. minucie.

W stratę bramki zamieszany był Cionek. Romulo z prawej strony zagrał piłkę w pole karne. Odbił ją bramkarz i próbował ją jeszcze złapać. Emanuele Ndoj, który wyprzedził Polaka, był szybszy i trącił futbolówkę. Ta spadła pod nogi Balotellego, który trafił do siatki.

SPAL mogło wyrównać. W 74. minucie, w polu karnym faulowany był Alberto Paloschi. "Jedenastki" nie wykorzystał jednak Andrea Petagna. Ekipa z Ferrary musiała więc uznać wyższość rywali i zamyka tabelę Serie A.

Mecz z Torino, nie najlepiej będzie wspominał z kolei Bartłomiej Drągowski. Polski bramkarz puścił dwie bramki, a jego Fiorentina przegrała 1-2. Szymon Żurkowski nie podniósł się z ławki.

Jesse Joronen90′
45′ Thiago Rangel Cionek
Jhon Carlos Chancellor Cedeño
Igor Júlio dos Santos de Paulo
Andrea Cistana18′
Nenad Tomović
Aleš Matějů
21′ Francesco Vicari
Stefano Sabelli
57′ Mattia Valoti
Dimitri Bisoli
71′ Marko Janković
Emanuele Ndoj66′
42′ Jasmin Kurtić
Souza Orestes Romulo
Simone Missiroli
Sandro Tonali
86′ Alessandro Murgia
Ernesto Torregrossa79′
74′ (k.) Andrea Petagna
Leonardo Morosini
57′ Sergio Floccari
Mattia Viviani
86′ Gabriele Moncini
Jaromír Zmrhal
71′ Alberto Paloschi