Reklama

Reklama

Serie A. Skandaliczne oświadczenie kibiców po rasistowskim ataku

Nie milkną echa kolejnej rasistowskiej afery na Półwyspie Apenińskim, której ofiarą padł Mario Balotelli. Grupa najzagorzalszych kibiców Bresci wydała komunikat, w którym broni fanów drużyny przeciwnej.

Do incydentu doszło podczas minionego spotkania Hellasu z Brescią. W 54. minucie Mario Balotelli wykopał piłkę w stronę obrażających go kibiców z Werony, wyrażając w ten sposób sprzeciw wobec rasistowskich okrzyków.

Reakcja Hellasu nie była adekwatna do powagi wydarzenia i dopiero po ujawnieniu skandalicznego wywiadu z przywódcą kiboli drużyny z północnej części Włoch, zdecydowano się na nałożenie dożywotnich zakazów stadionowych na osoby intonujące rasistowskie okrzyki.

Początkowo władze klubu jak i miasta nie widziały nic złego w zachowaniu kibiców Hellasu, a prezydent klubu określił je mianem "ironicznych, nie rasistowskich". Dziś światło dzienne ujrzało kolejne absurdalne oświadczenie.

Reklama

Włosi mają wielki problem z rasizmem na stadionach

Analogiczna grupa kibiców Brescii stanęła w obronie fanów Hellasu twierdząc, że rasizm jest wykorzystywany do siania publicznej paniki. W dalszej części komunikatu można wyczytać, że Balotelli musi być gotowy na tego typu starcia, ze względu na to, że klub dał mu szansę na odbudowę i jest... arogancką postacią.

Fani Brescii dodali również lakonicznie, że nie popierają rasizmu, jednak uważają, że kary nie były sprawiedliwe. Cała sytuacja bardzo przypomina oświadczenie kibiców Interu, po meczu w którym atakowany na tle rasistowskim był ich piłkarz - Romelu Lukaku.

Rasizm jest jednym z największych problemów we włoskiej piłce. W ostatniej kolejce aż dwa spotkania były przerwane z powodu podżegających do nienawiści okrzyków.

Serie A - wyniki, strzelcy, tabela

PA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL