• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A. Sassuolo - Cagliari Calcio 1-1. Cały mecz Walukiewicza

Cagliari nie zdołało utrzymać jednobramkowego prowadzenia i zremisowała z Sassuolo 1-1. Ozdobą meczu było trafienie Mehdi Bourabiego, natomiast całe spotkanie rozegrał Sebastian Walukiewicz.

Spotkanie Sassuolo z Cagliarim było kolejnym przykładem starcia, w którym liczba bramek nie odpowiadała obrazowi gry. Piłkarze rozgrywali bowiem całkiem niezły mecz, lecz nie przekładało się to na gole. Pierwszą groźną okazję stworzyli sobie zawodnicy gospodarzy. Manuel Locatelli huknął futbolówkę z dystansu, a ta nieznacznie minęła celu.

Piłkarze z Emilii-Romanii przeważali w pierwszych minutach spotkania i już po chwili ponownie przycisnęli swoich rywali. Domenico Berardi oddał efektownie wyglądający strzał z powietrza, lecz futbolówka nie zmierzała w lustro bramki Cagliari. Swojej okazji nie wykorzystał również Ciccio Caputo, który posłał piłkę wprost w Alessia Cragno.

Bramce ekipy gości próbował również zagrozić znany z występów w PKO Ekstraklasie Lukasz Haraslin. Zawodnik oddał strzał głową w końcówce pierwszej części gry, jednak na posterunku znalazł się Cragno. W podobnej sytuacji po chwili znalazł się Giovanni Simone. Napastnik Cagliari przeniósł natomiast piłkę ponad poprzeczką.

W drugiej połowie na emocje musieliśmy poczekać do 74. minuty. Wówczas Berardi oddał techniczny strzał z bocznej strefy pola karnego. Piłka była dokręcona bardzo mocno, lecz finalnie nie trafiła do bramki strzeżonej przez Cragno.

Niewykorzystana okazja zemściła się błyskawicznie. Piłkarze z Sardynii pewnie odebrali piłkę w środkowej strefie boiska i po chwili otrzymał ją Joao Pedro. Brazylijczyk precyzyjnie posłał futbolówkę w pole karne. Tam sprytnie zachował się Simeone, zgubił asystę obrońców i dopełnił formalności. Argentyńczyk strzelił również po trzech minutach, lecz radość zawodników Cagliari przerwał sędzia, wskazując na spalonego.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania i zrobili to w bardzo efektowny sposób. Gregoire Defrel został sfaulowany przez Fabia Pisacane. Sędzia odgwizdał rzut wolny, a do piłki podszedł Mehdi Bourabia i oddał mocny strzał, po którym futbolówka trafiła do siatki.

Serie A - wyniki, terminarz, tabela

PA

1. kolejka Włochy - Serie A
2020-09-20 18:00 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Arbiter: L. Marinelli
Alessio Cragno
59′ Vlad Iulian Chiriches
Ragnar Klavan46′
Gianmarco Ferrari
Charalampos Lykogiannis
61′ Rogério Oliveira da Silva
Sebastian Wiktor Walukiewicz
75′ Jeremy Toljan
Nahitan Nandez16′
90′ Filip Djuricić
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão88′
Manuel Locatelli
Fabrizio Caligara62′
63′ Pedro Mba Obiang Avomo
Paolo Pancrazio Faragò7′
Francesco Caputo
Răzvan Gabriel Marin76′
Domenico Berardi
Marko Rog 50′ 76′
62′ Lukasz Haraslin
Giovanni Pablo Simeone  77′
Gianluca Pegolo
Simone Aresti
Stefano Turati
Guglielmo Vicario
90′ Kaan Ayhan
Andrea Carboni
61′ Giorgos Kiriakopoulos
Simone Pinna
75′ Mert Müldür
Fabio Pisacane46′
Marlon Santos da Silva Barbosa
Alessandro Tripaldelli88′
63′  87′ Mehdi Bourabia