• 6 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (40 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Serie A. S.S. Lazio - Juventus 3-1. Wojciech Szczęsny obronił rzut karny

W meczu 15. kolejki Serie A Juventus przegrał na wyjeździe 1-3 z ekipą Lazio. Dostępu do bramki "Starej Damy", która kończyła ten mecz w dziesiątkę, bronił Wojciech Szczęsny, który zatrzymał rzut karny wykonywany przez Ciro Immobile.

W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo, który w poniedziałek zdobył nagrodę dla najlepszego zawodnika Serie A. Portugalczyk strzelił jedną z najłatwiejszych bramek w swojej karierze, dokładając nogę do dokładnego podania Rodrigo Bentancura.

Rozgrywający dobre zawody Urugwajczyk nie dokończył nawet pierwszej połowy. W 41. minucie przegrał z kontuzją, a jego miejsce na murawie zajął Emre Can.

Wszystko wskazywało na to, że "Stara Dama" zejdzie do szatni ze skromnym prowadzeniem. Tymczasem tuż przed przerwą Wojciech Szczęsny skapitulował po uderzeniu głową Luiza Felipe.

W 69. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę, za sfaulowanie wychodzącego na czystą pozycję rywala, obejrzał Juan Cuadrado. Przed zejściem do szatni Kolumbijczyk wdał się jeszcze w kłótnię z kolegą z drużyny - Leonardo Bonuccim. Warto odnotować, że w każdym sobotnim meczu Serie A arbitrzy sięgali po czerwone kartoniki.

Lazio wykorzystało grę w przewadze i w 74. minucie objęło prowadzenie po golu Sergeja Milinkovicia-Savicia.

Po kilku minutach mogło być już 3-1, lecz Szczęsny kapitalnie obronił rzut karny wykonywany przez Ciro Immobile, a także dobitkę najskuteczniejszego strzelca Serie A.

Tuż przed końcowym gwizdkiem ekipę z Turynu dobił jednak jeszcze Felipe Caicedo.

"Stara Dama" nie wykorzystała więc piątkowej utraty punktów Interu i nie wskoczyła na fotel lidera włoskiej Ekstraklasy.

W środę drużyna Szczęsnego zmierzy się w Lidze Mistrzów z Bayerem Leverkusen.

TB

Serie A - wyniki, terminarz, tabela

15. kolejka Włochy - Serie A
2019-12-07 20:45 | Stadion: Stadio Olimpico | Widzów: 60000 | Arbiter: M. Fabbri
Leonardo Bonucci
 45′ Luiz Felipe Ramos Marchi
Matthijs de Ligt
Carlos Joaquín Correa
Rodrigo Bentancur41′
63′ Manuel Lazzari
Juan Cuadrado69′
6′ 75′ Romero Alconchel Luis Alberto
Blaise Matuidi
Senad Lulić
Miralem Pjanić11′
 74′ 90′ Sergej Milinković-Savić
Paulo Dybala37′ 79′
86′ Lucas Pezzini Leiva
Cristiano Ronaldo  25′
79′ (k.) 85′ Ciro Immobile
Merih Demiral
85′ Danilo Cataldi
Daniele Rugani
75′ Marco Parolo
Emre Can41′
André Anderson Pomilio Lima da Silva
Simone Muratore
90′  90′ 90′ Felipe Caicedo