• 6 .Lazio Rzym (11 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (11 pkt.)
  • 8 .Empoli FC (9 pkt.)

​Serie A. Ronaldo wyciągnął Juventus z problemów. Szczęsny rozczarował przy straconej bramce

Juventus FC pokonał Udinese Calcio 2-1 w meczu 34. kolejki Serie A. Obie bramki dla "Starej Damy" zdobył w drugiej połowie meczu Cristiano Ronaldo. Po pierwszej części gry zaskakująco na prowadzeniu było "Udine". Wojciech Szczęsny w opinii ekspertów rozczarował, źle reagując przy straconej przez Juventus bramce.

Między słupkami turyńskiej drużyny stał Wojciech Szczęsny, ale polski bramkarz zawiódł w sytuacji z 10. minuty. Udinese złapało faworytów meczu na braku przygotowania przy rzucie wolnym z prawej strony boiska w strefie ofensywnej.

Błąd popełnił faulujący Weston McKennie, a "Juve" było zdziwione, tym że Udinese tak szybko wznowiło grę. Sędzia nie nakazał jednak gry na gwizdek, a Nahuel Molina korzystając z ignorancji McKenniego, posłał piłkę na długi słupek.

Szczęsny mógł zachować się lepiej

Szczęsny według opinii ekspertów mógł zachować się lepiej przy tej obronie. Był zresztą blisko skutecznej interwencji, piłka odbiła się od jego łokcia, ale była uderzona na tyle mocno, że poleciała dalej wprost do siatki na 1-0.

Z ratunkiem Juventusowi w drugiej połowie przyszedł Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w samej końcówce wyrównał, pewnie wykorzystując rzut karny, po to by w 89. minucie dać gościom prowadzenie 2-1. Takim wynikiem zakończyło się całe spotkanie.