• 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (7 pkt.)

Serie A: remis Juventusu, bezbramkowe derby Rzymu

Prowadzący w tabeli włoskiej ligi piłkarskiej Juventus Turyn niespodziewanie zremisował na wyjeździe z beniaminkiem Hellasem Werona 2-2, tracąc bramkę w ostatniej akcji meczu. Bezbramkowym remisem zakończyły się derby Rzymu w 23. kolejce rozgrywek.

Po pierwszej połowie wydawało się, że zespół "Starej Damy" nie będzie miał problemów ze zdobyciem trzech punktów. Zdecydowana przewaga gości została udokumentowana dwoma bramkami Carlosa Teveza. Były napastnik Manchesteru City i United z dorobkiem 13 bramek jest wiceliderem klasyfikacji strzelców.

Jednak druga część spotkania nie była już tak jednostronna. To w dużej mierze zasługa Luki Toniego, który trafił do bramki Juventusu sześć minut po zmianie stron. 36-letni napastnik powinien pokonać Gianluigiego Buffona w końcówce spotkania, ale tym razem górą był bramkarz "Juve". Do remisu doprowadził Juan Ignacio Gomez w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Dzięki temu remisowi Hellas Werona z dorobkiem 36 punktów pozostaje na piątym miejscu w tabeli. Z beniaminkiem punktami może zrównać się Inter Mediolan, który w niedzielę wieczorem podejmuje Sassuolo. Z kolei Juventus utrzymał dziewięć punktów przewagi na Romą, która bezbramkowo zremisowała z Lazio.

Brak goli odzwierciedla przebieg rywalizacji, a kibice mogli czuć się zawiedzeni poziomem spotkania. Łukasz Skorupski (Roma) mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Porażki doznał drugi zespół z Turynu. AC Torino z Kamilem Glikiem w składzie uległo na własnym boisku Bolognie 1-2. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w piątej minucie za sprawą Ciro Immobile. Sześć minut później do wyrównania doprowadził Jonathan Cristaldo przy biernej postawie obrońców AC Torino, w tym reprezentanta Polski. W 24. minucie drugą bramkę zdobył Cristaldo.

Glik w pierwszej połowie miał okazję do rehabilitacji po tym, jak zawinił przy pierwszej bramce, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Wydawało się również, że Polak był faulowany w polu karnym w końcówce meczu, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

Z kolei Sampdoria po zwycięstwie 1-0 na własnym boisku nad Cagliari awansowała na 12. miejsce w tabeli. W zespole gospodarzy od 84. minuty grał Paweł Wszołek. Jego klubowy kolega Bartosz Salamon mecz spędził na ławce rezerwowych.

W sobotę pierwszą bramkę we włoskiej ekstraklasie zdobył Rafał Wolski, a jego Fiorentina pokonała Atalantę Bergamo 2-0. Polak wpisał się na listę strzelców w 86. minucie spotkania, ustalając jego wynik. Były piłkarz Legii Warszawa pojawił się na boisku w 59. minucie, zmieniając strzelca bramki na 1-0 Słoweńca Josipa Ilicica.

W innym sobotnim meczu Udinese wygrało przed własną publicznością 3-0 z Chievo Werona. Cały mecz z ławki rezerwowych oglądali Piotr Zieliński (Udinese) oraz Tomasz Kupisz (Chievo).

Serie A: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz