• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Serie A. Remis Juventusu, 19. mecz bez porażki

Juventus Turyn zremisował nieoczekiwanie u siebie z Sassuolo 2-2 w 14. kolejce piłkarskiej ekstraklasy włoskiej. Bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny był rezerwowym. To łącznie 19. spotkanie o punkty w sezonie, którego mistrzowie kraju nie przegrali.

Mimo wszystko, trudno żeby zawodnicy Juventusu byli zadowoleni. Sassuolo zajmuje dopiero 12. miejsce w tabeli i wydawało się, że "Stara Dama" powinna sobie poradzić.

W niedzielę blisko było niespodzianki. Wprawdzie Juve wyszło na prowadzenie w 20. minucie po strzale Leonardo Bonucciego, ale później Buffon dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki - po strzałach Jeremiego Bogi (22.) i Francesco Caputy (47.). W 68. minucie jednak rzut karny wywalczył Paulo Dybala, a na bramkę zamienił go Cristiano Ronaldo. To była jego szósta bramka w sezonie.

Ekipa z Turynu przerwała serię czterech zwycięstw ligowych z rzędu. Pozostaje na szczycie tabeli, ale w niedzielę może ją przeskoczyć Inter Mediolan, który teraz traci dwa punkty, ale ma do rozegrania mecz z przedostatnim w tabeli SPAL-em. (PAP)