Reklama

Reklama

Serie A. Ralf Rangnick może zostać trenerem Milanu

Ralf Rangnick od nowego sezonu ma zostać trenerem Milanu. Niemiec, już w zimie, mógłby związać się z klubem Krzysztofa Piątka i przez pół roku pełniłby rolę konsultanta.

O sprawie poinformował "Bild". Według informacji niemieckiego dziennika Rangnick pełniby w klubie rolę zarówno trenera, jak i dyrektora sportowego.

Milan szuka sposobu na wyjście z kryzysu. W październiku pożegnano się z trenerem Marco Giampaolim. Zastąpił go Stefano Pioli. Ta roszada nie przyniosła oczekiwanych efektów. Milan zajmuje dopiero 10. miejsce w Serie A.

Władze klubu liczą, że Rangnick byłby w stanie przywrócić drużynie jej dawny blask. W przeszłości zdobywał Puchar Niemiec z Schalke 04 Gelsenkirchen i dwukrotnie mistrzostwo Austrii z Red Bullem Salzburg. Pod jego wodzą świetnie prezentowały się też Hoffenheim i RB Lipsk.

Reklama

Niemiecki szkoleniowiec obecnie nie jest związany z żadnym klubem, ale nadal pracuje w grupie Red Bull. Zajmuje się rozwojem drużyn z Nowego Jorku i brazylijskim Bragatino.

Rangnick miałby związać się z klubem już w styczniu. Przez pół roku pełniłby rolę konsultanta. Miałby też czas, aby nauczyć się języka włoskiego. Od następnego sezonu miałby rozpocząć już samodzielną pracę.

MP

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Serie A

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy