Reklama

Reklama

Serie A - po kontrowersyjnym meczu chcą testować powtórki wideo

Szef włoskiej federacji piłkarskiej Carlo Tavecchio chce, by w Serie A testowany był w najbliższym czasie system, który umożliwiać będzie sędziom korzystanie z powtórek telewizyjnych. Napisał w tej sprawie list do FIFA.

List został wysłany zaledwie cztery dni po meczu ligowym Juventus Turyn - Roma, który obfitował w kontrowersyjne sytuacje. Piłkarze gospodarzy pokonali 3-2 wicelidera, ale trzy gole padły po podyktowanych w dyskusyjnych okolicznościach rzutach karnych. Bramki gości bronił Łukasz Skorupski.

Prezydent FIFA Joseph Blatter zapowiedział miesiąc temu, że w przyszłym roku może dojść do testów nowego systemu podczas mistrzostw świata U-20 w Nowej Zelandii oraz w wybranych ligach krajowych. Trenerzy mieliby jedną lub dwie szanse w każdej połowie na skorzystanie z powtórki wideo. Ostateczną decyzję w każdej spornej sytuacji podejmowałby arbiter główny, a nie ewentualny dodatkowy sędzia obsługujący system.


Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy