• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Serie A. Piotr Zieliński z golem, niezwykle cenne zwycięstwo SSC Napoli

W ramach 37. kolejki rozgrywek Serie A rywalizowały ze sobą ACF Fiorentina i SSC Napoli. Niezwykle cenne zwycięstwo 2-0 uzyskała ekipa z Neapolu, czym przybliżyła się do występów w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Piotr Zieliński zdobył bramkę dla ekipy spod Wezuwiusza, a Bartłomiej Drągowski, choć nie zagrał ani minuty, został ukarany czerwoną kartką.

W wyjściowym składzie Fiorentiny nie znalazł się Bartłomiej Drągowski, który nabawił się urazu w poprzednim spotkaniu z Cagliari. Polak jest jednak na ławce rezerwowych gospodarzy. Piotr Zieliński wybiegł na boisko w pierwszym składzie, został desygnowany do gry na pozycji ofensywnego pomocnika.

Zieliński miał za sobą kilka udanych meczów, na jego formę liczyli w Neapolu, bo stawką starcia, była walka o możliwość udziału w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Pierwsza miejsce miała groźna okazja stworzona pod bramką "Violi". Rzut wolny po prawej stronie za polem karnym, dośrodkowanie w kierunku Bakayoko, było nieco za wysokie.

Aktywny od pierwszych minut Osimhen, stworzył dla siebie dwie okazje strzeleckie, tę ostatnią próbował jeszcze ratować i "dobijać" Politano, było niebezpiecznie. Za moment wydarzyła się kolejna udana akcja Napoli. Wyjście spod pressingu założonego przez Fiorentine przerodziło się w akcję Osimhena w polu karnym, udany drybling i wyłożenie do Zielińskiego.

Alex Meret
31′ Nikola Milenković
Giovanni Di Lorenzo
49′ Martin Caceres
Kostas Manolas
79′ Germán Alejandro Pezzella
Amir Rrahmani21′
77′ Giacomo Bonaventura
Elseid Hysaj
67′ (samob.) Lorenzo Venuti
Fabián Ruiz Pena
66′ Cristiano Biraghi
Matteo Politano76′
61′ 66′ Gaetano Castrovilli
Lorenzo Insigne  56′ 56′ (k.)
Erick Antonio Pulgar Farfán
Tiemoué Bakayoko
Dušan Vlahović
Piotr Zieliński77′
43′ 83′ Franck Ribery
Victor James Osimhen84′
56′ Bartłomiej Drągowski
Nikita Contini Baranovsky67′
Jacopo Ricco
David Ospina
Antonio Barreca
Davide Costanzo
66′ Igor Júlio dos Santos de Paulo
Silva Duarte Mario Rui
Lucas Martínez Quarta
Karim Zedadka
Maximiliano Martín Olivera De Andrea
Diego Demme
66′ Valentin Eysseric
Eljif Elmas
Cristóbal Montiel Rodríguez
Valerio Labriola
Borja Valero
Dries Mertens77′
77′ Jose Callejon
Giuseppe D'Agostino
Aleksander Kokorin
Hirving Lozano76′
83′ Christian Michael Kouamé Kouakou
Andrea Petagna84′

Polak uderzył technicznie, celując w prawe okienko bramki, ale świetnie interweniował Terracciano, który odbił też dobitkę z dystansu. W 33. minucie długo przygotowywane było wykonanie rzutu wolnego z 30. metra przez Lorenzo Insigne. Czekać się opłacało, to było świetne uderzenie, ale trafiło w poprzeczkę.

Po pierwszej połowie było 0-0, więcej z gry miało Napoli. Pięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie strzał Politano w kierunku prawego dolnego rogu bramki obronił golkiper gospodarzy. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Zielińskiego, sędzia sięgnął po pomoc VAR, by stwierdzić, czy był faul w polu karnym.

Piotr Zieliński był blisko asysty, chwilę później strzelił gola

Po analizie arbiter przyznał "jedenastkę" za przewinienie Milinkovicia. Karnego egzekwował Insigne i choć bramkarz obronił, to przy dobitce był już bezradny. Napoli objęło prowadzenie 1-0. Chwilę wcześniej arbiter pokazał czerwoną kartkę... siedzącemu na ławce rezerwowych Drągowskiemu za gwałtowne protesty.

Mogło być 2-0 po świetnej akcji "Ziela". Obrócił się z piłką polski pomocnik, zgubił krycie i odnalazł podaniem Insigne. Ten strzelił jednak trochę zbyt lekko i nie było efektu bramkowego.

Asysty nie udało się Zielińskiemu uzyskać, ale w 67. minucie Zieliński podwyższył na 2:0. Jego strzał po ładnym przerzucie piłki z prawej na lewą stronę i wystawieniu jej przez Insigne trafił jeszcze w obrońcę i po rykoszecie piłka wpadła do siatki. 10 minut później "Zielu" opuścił boisko, został zmieniony przez trenera Gennaro Gattuso.