Reklama

Reklama

Serie A. Piotr Zieliński blisko uzyskania włoskiego obywatelstwa

Włoskie media informują o "bardzo dobrym" wyniku egzaminu językowego, jaki Piotr Zieliński zdawał na uniwersytecie w Neapolu. To otwiera reprezentantowi Polski drogę do uzyskania włoskiego obywatelstwa.


Piotr Zieliński mieszka we Włoszech do blisko dekady. W 2011 roku z Zagłębia Lubin przeniósł się do Udinese. W latach 2014-16 bronił barw Empoli, a od pięciu lat jest zawodnikiem SSC Napoli.

Jak informuje "Corriere del Mezzogiorno", Polak uzyskał "bardzo dobry" wynik pisemnego egzaminu z języka włoskiego, jaki zdawał w lutym na uniwersytecie w Neapolu. To milowy krok w procedurze uzyskania drugiego paszportu. 

Piotr Zieliński zostanie ojcem

Zieliński, który oczekuje narodzin pierwszego dziecka, nie ukrywa, że w Italii czuje się znakomicie. Chce, by jego potomek także posiadał włoskie obywatelstwo.  

Reklama

W bieżącym sezonie piłkarz, który za dwa tygodnie obchodził będzie 27. urodziny, zaliczył 43 klubowe występy. Strzelił siedem bramek i i zanotował 10 asyst. Dostąpił zaszczytu gry z kapitańską opaską na ramieniu. 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

W ubiegłym roku zawodnik przedłużył kontrakt z Napoli. Obecna umowa obowiązuje do końca sezonu 2023/24. 

Zieliński to jedna z najważniejszych postaci w drużynie narodowej. Selekcjoner Paulo Sousa liczy, że świetnie wyszkolony technicznie pomocnik szczyt formy osiągnie na zbliżające się finały Euro 2020.  

UKi

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz 

Zobacz skróty półfinałowych spotkań LM

Sprawdź teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL