Reklama

Reklama

Serie A. Piłkarze Sassuolo trenowali na trzech boiskach

W sześcioosobowych grupach, mając do dyspozycji trzy boiska, trenowali w poniedziałek piłkarze Sassuolo. To pierwszy zespół w lidze włoskiej, który wrócił do indywidualnych zajęć w czasie pandemii koronawirusa.

Jak podkreśliły media, każdy z zawodników w ośrodku treningowym miał do dyspozycji połowę boiska i na niej biegał oraz rozciągał się, ale wciąż daleko do dawnych, "normalnych" zajęć piłkarskich.

Gracze nie mogli korzystać z szatni i łazienek klubowych.

Włoski rząd wyraził zgodę na rozpoczęcie indywidualnego szkolenia na terenach klubowych, przypominając, że drużynowe treningi będą możliwe od 18 maja. Wciąż nie ma jednak pewności, czy Serie A zostanie wznowiona w tym sezonie.

Inne zespoły ekstraklasy mają wrócić do zajęć w najbliższych dniach, na wtorek zapowiedział to m.in. klub Bologna, którego bramkarzem jest Łukasz Skorupski.

Reklama

Ostatni mecz w Serie A przed wstrzymaniem rozgrywek odbył się 9 marca, a Sassuolo pokonało wtedy Brescię 3:0.

W tabeli, po 26 kolejkach, prowadzi drużyna Wojciecha Szczęsnego Juventus Turyn. Wyprzedza o punkt Lazio Rzym. Sassuolo jest 11. w stawce 20 klubów.

Ostateczny głos w sprawie powrotu do piłkarskiej rywalizacji będzie miał włoski rząd. Głównym punktem spornym wydaje się protokół medyczny przygotowany przez miejscową federację (FIGC). Minister sportu Vincenzo Spadafora określił go niedawno jako niewystarczający.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL