• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A. Pewne zwycięstwa Romy i Torino

AS Roma pewnie pokonała przed własną publicznością US Sassuolo Calcio 3-1 (2-0) w meczu 18. kolejki Serie A. Efektowne zwycięstwo odnieśli piłkarze Torino w starciu z Empoli (3-0).

Pojedynek z Sassuolo znakomicie rozpoczął się dla Romy. Gospodarze już w 8. minucie objęli prowadzenie, a rzut karny wykorzystał Diego Perotti. Kwadrans później było już 2-0. Na listę strzelców wpisał się Patrik Schick. W 59. minucie trzecią bramkę dla Romy zdobył Nicolo Zaniolo. Rozmiary porażki zmniejszył w doliczonym czasie gry Khouma Babacar.

3-0 wygrali piłkarze Torino. Długo w starciu z Empoli nie działo się nic ciekawego. Tuż przed przerwą do siatki gości trafił Nicolas Nkoulou. Gol do szatni wyraźnie dodał skrzydeł gospodarzom. Po zmianie stron Torino poszło za ciosem. W 49. minucie bramkarza Empoli Ivana Provedelego pokonał Lorenzo De Silvestri, a w 75. minucie na listę strzelców wpisał się jeszcze Iago Falque. Empoli kończyło mecz w dziesiątkę. W 89. minucie czerwoną kartkę zobaczył Rade Krunić.

SPAL 2013 zremisowało bezbramkowo u siebie z Udinese Calcio. Cały mecz w ekipie gospodarzy rozegrał Thiago Cionek.