• 5 .Empoli FC (0 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Serie A. Pewna wygrana Juventusu, szalony mecz z udziałem polskich zawodników w Genui

Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym pewnie poradził sobie z Brescią i podopieczni Maurizio Sarriego wygrali 2-0. O wiele gorzej zakończył się mecz dla Karola Linettego i Bartosza Berezyńskiego. Sampdoria została rozgromiona przez Fiorentinę aż 1-5, po bardzo emocjonującym spotkaniu.

Juventus - Brescia 2-0

Juventus po porażce z Hellasem Werona pilnie potrzebował punktów. "Stara Dama" spadła na 2. miejsce w tabeli, a podopiecznych Maurizio Sarriego wyprzedzili zawodnicy Interu. Przed "Juve" stanął inny beniaminek Serie A - Brescia.

Początek spotkania nie zaskoczył i gospodarze szybko zyskali optyczną przewagę. Zawodnicy z Turynu mieli jednak problem z sforsowaniem dobrze sprawującej się defensywy Brescii i oprócz próby Gonzalo Higuaina zablokowanej przez Jhona Chancellora, Juventus bezpośrednio nie zagroził bramce Enrico Alfonso.

Na gola musieliśmy poczekać niemal do końca pierwszej części gry. Florian Aye w ciągu kilku minut został upomniany dwoma żółtymi kartkami i Brescia musiała poradzić sobie w dziesiątkę. Drugie przewinienie zostało popełnione nieopodal pola karnego "Juve". Do wykonania rzutu wolnego podszedł Paulo Dybala i pięknym uderzeniem pokonał Alfonso.

Gospodarze dołożyli drugie trafienie dopiero w 75. minucie. Po składnej akcji Blaise Matuidi zagrał piętą do Juana Cuadrado, a Kolumbijczyk dopełnił formalności i umieścił piłkę w siatce.

Sampdoria - Fiorentina 1-5

Więcej emocji dostarczyli swoimi kibicom piłkarze Sampdorii (od pierwszej minuty grali Karol Linetty i Bartosz Bereszyński) i Fiorentiny (w bramce "Violi" zagrał Bartłomiej Drągowski). Drużyna z Genui wygrała ostatnie spotkanie z słabo radzącym sobie Torino 3-1, a dziś po pierwszej połowie przegrywała aż... 0-3.

"Blucerchiati" nieco pomogli jednak swoim rywalom. Już w 8. minucie Morten Thorsby wpakował piłkę do własnej siatki. Fiorentina dwie kolejne bramki zdobyła po rzutach karnych, a czerwoną kartką po jednym z fauli został ukarany Nicola Murru. Najpierw trafił Dusan Vlahović, a drugą "jedenastkę" wykorzystał Federico Chiesa.

"Viola" dominowała i w drugiej części gry dołożyła kolejne trafienia. Vlahović wykorzystał niepewną interwencję bramkarza, a Chiesa zdobył drugą bramkę w tym meczu po efektownym uderzeniu z dystansu.

Sampdoria trafiła dopiero w końcówce meczu. Honorowego gola zdobył Manolo Gabbiadini, a asystował mu Omar Colley.

Serie A - wyniki, tabela, terminarz

PA

24. kolejka Włochy - Serie A
2020-02-16 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Widzów: 20284 | Arbiter: M. Irrati
Martin Caceres
53′ Omar Colley
Dalbert Henrique Chagas Estevão
19′ 39′ Nicola Murru
Pol Mikel Lirola Kosok
Lorenzo Tonelli
Nikola Milenković
46′ Andrea Bertolacci
Germán Alejandro Pezzella
Karol Linetty
Milan Badelj35′ 44′
22′ 67′ Gaston Ramirez
Gaetano Castrovilli67′
8′ (samob.) 46′ Morten Thorsby
Joseph Alfred Duncan45′ 71′
 90′ Manolo Gabbiadini
Christian Dalle Mura
67′ 86′ Fabio Depaoli
Igor Júlio dos Santos de Paulo
Maya Yoshida
Aleksa Terzić
Edgar Barreto
Lorenzo Venuti
46′ Jakub Jankto
Kevin Andrés Agudelo Ardila
Mehdi Pascal Marcel Léris
Marco Benassi71′
Gonzalo Maroni
Rachid Ghezzal81′
46′ Ronaldo Vieira Nan