• 6 .SSC Napoli (47 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Serie A. Parma Calcio - UC Sampdoria 0-2 w 19. kolejce

Parma Calcio przegrała z UC Sampdoria 0-2 w 19. kolejce Serie A. Cały mecz w barwach ekipy z Genui rozegrał polski obrońca Bartosz Bereszyński, który kilkakrotnie skutecznie interweniował w defensywie.

Długo przyszło czekać na emocjonujące akcje, dopiero w 24. minucie Parma stworzyła pierwszą groźną sytuację, niewiele zabrakło strzałowi Gervinho z rzutu wolnego do perfekcji. Gola jednak gospodarze nie zdobyli.

Dwie minuty później Parma przegrywała 0-1. Wrzutka w pole karne w wykonaniu Sampdorii wywołała spore zamieszanie, piłka odbiła się w iście bilardowy sposób, ostatecznie trafiając pod nogi Mayi Yoshidy, który trafił z bliska.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Ekipa z Bereszyńskim w składzie podwyższyła na 2-0 jeszcze w pierwszej połowie. Tym razem za sprawą szybkiego kontrataku, który zapoczątkował Gaston Ramirez przejęciem w środkowej strefie boiska. Wypuszczony przez niego podaniem Keita Balde ładnie zabrał się z piłką i celnie uderzył na długi słupek.

"Crociati" mogli skrócić straty pod koniec pierwszej części meczu, ale Juraj Kucka huknął tylko w poprzeczkę. Kucka był najaktywniejszym graczem gospodarzy, był bliski uzyskania kontaktowego trafienia także w 62. minucie, ale jego uderzenie z woleja odbił bramkarz.

Kilka dobrych interwencji w obronie zaliczył Bartosz Bereszyński, który powinien zebrać dobre recenzje za swój występ. Gdy w 70. minucie z boiska zszedł Fabio Quagliarella, to Bereszyński przejął opaskę kapitana drużyny.

Sampdoria wygrała drugi mecz z rzędu, co umocniło ją na dziesiątej pozycji w tabeli. Parma nie wygrała w dziewięciu kolejnych spotkaniach i jest przedostatnia.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

19. kolejka Włochy - Serie A
2021-01-24 20:45 | Stadion: Stadio Ennio Tardini | Arbiter: Gianluca Manganiello
Omar Colley
86′ Giuseppe Pezzella
Tommaso Augello
66′ Alberto Grassi
Antonio Candreva82′
46′ Hernani Azevedo Júnior
Morten Thorsby
32′ Juraj Kucka
Vasco Regini
86′ Giacomo Ricci
Kaique Rocha Lima
66′ Gastón Brugman
Valerio Verre70′
46′ 80′ Yann Karamoh
Antonino La Gumina
80′ Mihai Valentin Mihăilă