Reklama

Reklama

Serie A. Nie żyje zasłużony były trener Luigi Simoni

Włoskie media poinformowały, że zmarł zasłużony były trener m.in. Interu Mediolan, Luigi Simoni. Kłopoty zdrowotne Włocha rozpoczęły się w 2019 roku.

Luigi Simoni jako piłkarz występował w m.in. Napoli, Juventusie czy Brescii, a w barwach drużyny z Neapolu zdobył Puchar Włoch. Popularny "Gigi" po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem Genoi. 

Największy sukces odniósł trenując Inter Mediolan - w sezonie 1997/1998 wywalczył Puchar UEFA. W czasie swojej kariery trenerskiej udało mu się aż siedem razy wprowadzić pięć różnych klubów do Serie A (Genoę, Pisę, Brescię, Cremonese i Anconę). 

Portal "football-italia.net" zwraca również uwagę, że to Simoniemu udało się wyciągnąć wszystkie najlepsze cechy Ronaldo. Brazylijczyk zdobył bramkę w wygranym 3-0 spotkaniu z Lazio, które dało Interowi Puchar UEFA. 

Reklama

Oprócz Interu Simoni trenował m.in. Lazio, Napoli, Torino czy Brescię

Były prezydent Interu Massimo Moratti wspomina, że zwolnienie Simoniego było jednym z największych błędów w czasie jego pracy w klubie.

Simoni przed odejściem ze świata piłki nożnej był prezydentem klubu Serie B US Cremonese.

Hołd zmarłego trenerowi oddały m.in. Napoli, Lazio czy Genoa. 

Zobacz więcej doniesień o Serie A

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL