• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Serie A. Nicola Zalewski wykorzystał szansę otrzymaną od Jose Mourinho

Nicola Zalewski potrzebował tylko trzech minut, by zdobyć zwycięską bramkę w sparingu Romy z Triestiną (1-0). Dla Polaka to drugi gol w przedsezonowych grach kontrolnych.

Roma wygrała wszystkie trzy dotychczasowe sparingi przed rozpoczęciem sezonu 2021/22. W dwóch ostatnich na listę strzelców wpisał się Nicola Zalewski. Trener Jose Mourinho przygląda mu się z coraz większym zainteresowaniem.

Nicola Zalewski z kolejnym trafieniem

W ubiegłym tygodniu Polak pokonał bramkarza Valdinievole Montecatini (Serie D). W środę z kolei zagrał od początku drugiej połowy meczu z Triestiną (Serie C) i już w 49. minucie zdobył jedyną bramkę meczu.

19-latek jest zawodnikiem drużyny młodzieżowej rzymskiego klubu. W pierwszym zespole Romy zadebiutował 6 maja tego roku. Wszedł do gry w 76. minucie półfinałowej potyczki Ligi Europy z Manchesterem United. I po siedmiu minutach to właśnie on ustalił wynik spotkania na 3-2 dla swojej ekipy (po rykoszecie bramka ostatecznie zapisana została jako samobójcze trafienie Alexa Tellesa).

Zalewski ma także za sobą premierę w Serie A. Trzy dni po starciu z MU zagrał przeciwko Crotone (5-0)i popisał się asystą.

Na inaugurację nowego sezonu Roma zagra 21 sierpnia z Fiorentiną, której bramki broni Bartłomiej Drągowski.