• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .ACF Fiorentina (12 pkt.)

Serie A. Napoli zdziera kolejny skalp i zasiada na szczycie tabeli

Na zamknięcie 4. kolejki Serie A Napoli pokonało na wyjeździe Udinese 4-0 i objęło prowadzenie w tabeli. To jedyny zespół z kompletem punktów na koncie. Piotr Zieliński przebywał na murawie od 71. minuty.

4. kolejka Włochy - Serie A
2021-09-20 20:45 | Stadion: Dacia Arena | Widzów: 11484 | Arbiter: Gianluca Manganiello
H. Lozano 84'

Do wytypowania faworyta tego spotkania należało podejść ostrożnie. Naprzeciw siebie stanęły bowiem dwie niepokonane w tym sezonie ekipy. Tymczasem drużyna z Neapolu rozwiała złudzenia gospodarzy w zasadzie jeszcze przed przerwą.

Zaczęło się jednak od niejednoznacznego incydentu w polu karnym gości. Roberto Pereyra upadł po starciu z Giovannim di Lorenzo i wydawało się, że to może być "jedenastka" dla Udinese. Arbiter nie dostrzegł jednak w tej sytuacji przewinienia.

Udinese - Napoli. Osimhen otwiera wynik spotkania

W kolejnych fragmentach wyraźnie zaznaczała się przewaga piłkarzy Napoli i to oni wyszli na prowadzenie w 24. minucie. Lorenzo Inignie przelobował brawurowo wychodzącego z bramki Marco Silvestriego, a z najbliższej odległości piłkę do siatki wepchnął Victor Osimhen.

Riposta miejscowych? Nic z tych rzeczy. Nie minął kwadrans od pierwszej bramki, a było już 0-2. Tym razem przyjezdni pomysłowo rozegrali rzut wolny, wyprowadzając defensywę rywala w pole. W efekcie Amir Rrahmani uderzał głową już do pustej bramki.

Jeśli "Udine" w przerwie uknuło jakiś plan na wydostanie się z tarapatów, to runął on od krótko po wznowieniu gry. Fabian Ruiz przytomnie wycofał piłkę na 15. metr do Kalidou Koulibaly'ego, ten huknął bez przyjęcia i zrobiło się 0-3.

W tym momencie stało się jasne, że Napoli nie da sobie wydrzeć zwycięstwa. Nie szkodzi, że do końcowego gwizdka pozostawało ponad pół godziny. Dyspozycja podopiecznych Luciano Spalettiego nie pozwalała wierzyć w sensacyjny zwrot akcji.

Goście mogli i powinni wygrać wyżej. Nie dopuścił jednak do tego uwijający się między słupkami Silvestri. Totalnie zawiedli natomiast jego koledzy z przednich formacji. Tego dnia oddali ledwie jeden celny strzał.

Udinese - Napoli. Zieliński tylko dublerem

Piotr Zieliński, uznany najsłabszym zawodnikiem czwartkowej konfrontacji z Leicester City w LE, tym razem rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Pojawił się na murawie w 71. minucie, gdy losy spotkania wydawały się rozstrzygnięte. Niczym szczególnym się nie wyróżnił.

Końcowy rezultat ustalił inny rezerwowy - Hirving Lozano. W 84. minucie zdobył bodaj najładniejszą bramkę wieczoru. Po tym trafieniu zawodnicy Udinese najchętniej zeszliby już do szatni.

Wygrana oznacza, że Napoli jest nowym liderem Serie A - pozostając jedynym zespołem z kompletem punktów.

Udinese Calcio - SSC Napoli 0-4 (0-2)

Bramki: 0-1 Osimhen (24.), 0-2 Rrahmani (35), 0-3 Koulibaly (52.), 0-4 Lozano (84.)

Giovanni Di Lorenzo
56′ Samir Caetano de Souza Santos
Amir Rrahmani  35′
Bram Nuytinck
Kalidou Koulibaly  52′
72′ Tolgay Ali Arslan
Silva Duarte Mario Rui82′ 86′
65′ 85′ Nahuel Molina Lucero
André-Frank Zambo Anguissa
64′ Roberto Maximiliano Pereyra
Eljif Elmas
72′ Jens Stryger Larsen
Fabián Ruiz Pena81′
Walace Souza Silva
Matteo Politano71′
Ignacio Pussetto
Victor James Osimhen  24′ 81′
64′ Gerard Deulofeu
Kostas Manolas
85′ Brandon Soppy
Alessandro Zanoli86′
72′ Marvin Zeegelaar
Adam Ounas81′
Mato Jajalo
Piotr Zieliński71′
64′ Jean-Victor Makengo
Hirving Lozano71′  84′
72′ Lazar Samardžić
Andrea Petagna81′
64′ Norberto Bercique Gomes Betuncal