Serie A: Napoli - Empoli FC 5-1

Empoli z Łukaszem Skorupskim w bramce i Piotrem Zielińskim w pomocy świetnie rozpoczęło wyjazdowy mecz z Napoli, ale pretendenci do tytułu mistrza Włoch odpowiedzieli na straconego gola aż pięcioma i wygrali 5-1.

Serie A - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

W 15. minucie Skorupski kapitalnie obronił strzał Gonzalo Higuaina. Goście objęli prowadzenie w 28. minucie, gdy potężnie z dystansu huknął Leandro Paredes, a piłka odbiła się po drodze od jednego z piłkarzy i zmyliła bramkarza gospodarzy.

Pięć minut później Lorenzo Insigne wyśmienicie dograł piłkę do Higuaina, a snajper Napoli lekko musnął futbolówkę głową i Skorupski był bez szans. Insigne po raz kolejny pokazał kunszt w 37. minucie, gdy przymierzył z wolnego z 20 metrów, a piłka przeleciała ponad murem i wpadła w okienko.

Niespełna sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Napoli skontrowało, Jose Callejon dośrodkował z prawej strony, a Michele Camporese tak niefortunnie przeciął podanie, że wpakował piłkę do własnej bramki.

W 83. minucie Empoli straciło czwartego gola po nieudanej pułapce ofsajdowej i strzale Callejona z bliska.

Skorupski bronił bardzo dobrze, ale w 88. minucie zawahał się przy dośrodkowaniu z lewego skrzydła i był spóźniony, gdy Callejon celował w kierunku swojego bliższego słupka. Polak ofiarnie interweniował, lecz piłka wpadła do siatki.

SSC Napoli - Empoli FC 5-1 (2-1)

Zobacz raport meczowy

W pozostałych spotkaniach Serie A na boisku wystąpił tylko jeden Polak - Paweł Wszołek. Jego Hellas Verona mierzyła się na wyjeździe z Torino Kamila Glika, ale obrońca reprezentacji Polski nie znalazł się w kadrze meczowej. Ostatnia w tabeli Verona wciąż nie zdołała wygrać meczu w tym sezonie. Z Torino po bezbramkowym remisie podzieliła się punktami. Wszołek na murawie spędził 80 minut. W końcówce spotkania zmienił go Bianchetti.

Jakub Błaszczykowski mecz Fiorentiny oglądał z ławki rezerwowych. Jego zespół bezbramkowo zremisował u siebie z Genoą.