Reklama

Reklama

  • 1 .Inter Mediolan (56 pkt.)
  • 2 .AC Milan (53 pkt.)
  • 3 .Juventus Turyn (49 pkt.)
  • 4 .Atalanta Bergamo (49 pkt.)
  • 5 .AS Roma (47 pkt.)
  • 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Serie A. Minister sportu Spadafora: 4 maja możliwy powrót piłkarzy do treningów

Minister sportu we Włoszech Vincenzo Spadafora chciałby, by 4 maja piłkarze mogli wrócić do treningów. W opublikowanym na Facebooku wideo powiedział, że są pierwsze oznaki polepszenia sytuacji związanej z pandemią koronawirusa i powoli będzie można wrócić do normalności. Ta wiadomość na pewno ucieszy Wojciecha Szczęsnego, Bartosza Bereszyńskiego i innych Polaków z Serie A.

Rząd włoski w piątek przedłużył wszystkie restrykcje do 3 maja. Dlatego Spadafora chciałby, by po tym terminie możliwy był powolny powrót do normalności. Nie dotyczy to tylko wznowienia treningów przez piłkarzy, ale wszystkich sportowców we Włoszech - podkreślił później.

Reklama

Minister poprosił też wszystkie związki sportowe o dostarczenie specjalnych raportów jak dana federacja widzi powrót do treningów swojej grupy zawodników. Chodzi o to, by wszystkim zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Chciałby też, by możliwe było dokończenie rozgrywek Serie A (do końca sezonu pozostało 12 kolejek), ale o tym na razie jest za wcześnie mówić.

We Włoszech było europejskie epicentrum pandemii koronawirusa. Sytuacja nadal jest daleka od idealnej, ale miejscowe władze mówią, że powoli zostaje opanowana. W sumie w Italii śmierć poniosło prawie 19 tys. ludzi, a chorobę Covid-19 stwierdzono u 147 tys. osób.

Najgorsza obecnie sytuacja jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie choruje ponad pół miliona mieszkańców, a zmarło prawie 19 tys.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że cały sportowy świat zamarł. Nie odbywają się żadne zawody, mityngi, turnieje, a dwie największe imprezy 2020 roku - piłkarskie mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie w Tokio - zostały przesunięte o rok.mar/ co/


Dowiedz się więcej na temat: Serie A

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje