Reklama

Reklama

Serie A. Milik ukarany grzywną za rzekomą próbę wymuszenia karnego

Arkadiusz Milik musi zapłacić grzywnę w wysokości 2 tys. euro za rzekomą próbę wymuszenia karnego w spotkaniu Napoli z Lecce. Decyzja ta wywołała spore kontrowersje. Powtórki wykazały bowiem, że rywal rzeczywiście zahaczył nogę Polaka.

Była 73. minuta spotkania, gdy Milik upadł na murawę przy próbie minięcia Giulio Donatiego. Wszystko miało miejsce w polu karnym. Sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie rzutu karnego, co więcej - pokazał Polakowi żółtą kartkę.

Powtórki nie wyjaśniają wszystkich wątpliwości, lecz na ich podstawie można stwierdzić, że choć Milik upadł w teatralny sposób, rywal rzeczywiście podłożył mu nogę.

Sprawą zajął się Wydział Dyscypliny Włoskiego Związku Piłki Nożnej, który ukarał naszego reprezentanta grzywną w wysokości 2 tys. euro.

Reklama

Wspomniana sytuacja miała miejsce, gdy Napoli przegrywało 1-2. To właśnie Milik zdobył pierwszą bramkę dla "Azzurrich". Ostatecznie Lecce wygrało 3-2.

Warto odnotować, że nie jest to pierwsza tego typu kara dla Polaka. W kwietniu ubiegłego roku Milik także musiał zapłacić 2 tys. złotych za symulowanie w polu karnym rywala.

TB

Serie A - wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL