Serie A. Milan wraca na tron! Scudetto odzyskane po 11 latach

AC Milan pokonał 3-0 US Sassuolo na jego terenie w 38. kolejce Serie A. Tym samym "Rossoneri" w ostatniej serii gier zapewnili sobie tytuł mistrza Włoch. Krajowy prymat odzyskali po 11 latach przerwy.

AC Milan pozostał niepokonany od 23 stycznia. Tym razem do wywalczenia mistrzowskiego tytułu wystarczył mu remis. Zamiast kalkulacji była jednak szybka egzekucja.

Stadion Sassuolo wypełnił się w zdecydowanej większości kibicami Milanu. Pozbawieni dopingu gospodarze bronili się skutecznie tylko przez pierwszy kwadrans. Zaraz potem musieli odrabiać starty.

Sassuolo - Milan. Giroud najstarszym snajperem z dubletem

Na listę strzelców wpisał się Olivier Giroud. Francuski napastnik wykorzystał podanie Rafaela Leao i przy sporej dozie szczęścia skierował piłkę do siatki. Futbolówka, zanim trafiła do celu, przeleciała między nogami jednego z defensorów i bramkarza.

Ten sam duet Milanu powtórzył bramkową akcję w 32. minucie. Niemal z tego samego miejsca podawał Rafael Leao, a w roli egzekutora ponownie wystąpił Giroud. Uderzył bez przyjęcia i zrobiło się 0-2.

Francuski mistrz świata stał się tym samym najstarszym zawodnikiem, który w debiutanckim sezonie w Serie A strzelił dwa gole w jednym meczu. Dokonał tego w wieku 35 lat i 234 dni.

Cztery minuty później Rafael Leao asystował po raz trzeci. Tym razem z jego zagranie skorzystał Franck Kessie, pakując piłkę pod poprzeczkę. Piłkarze Milanu mieli w tym momencie świadomość, że tylko kataklizm może im odebrać mistrzostwo Włoch!

Po przerwie pewny swego Milan nie kontynuował dzieła zniszczenia. Golkipera Sassuolo pokonał jeszcze wprawdzie wprowadzony z ławki Zlatan Ibrahimović, ale arbiter dopatrzył się w bramkowej akcji ofsajdu.

Losy mistrzostwa Włoch rozstrzygnęły się w ostatniej serii gier po raz pierwszy od 2010 roku. Wówczas bezkonkurencyjny okazał się Inter. Dzisiaj scudetto wraca do Milanu po 11 latach przerwy.

40-letni "Ibra" to jedyny zawodnik w obecnej kadrze nowego mistrza, który zdążył wcześniej poznać smak triumfu w Serie A. Wygrywał ligę trzykrotnie z Interem (2007, 2008, 2009) i raz z Milanem (2011).

US Sassuolo - AC Milan 0-3 (0-3)

Bramka: 0-1 Giroud (17.), 0-2 Giroud (32.), 0-3 Kessie (36.)