Reklama

Reklama

​Serie A. Media: Rangnick dogadał się z Milanem

Włoski "Tuttosport" informuje, że Ralf Rangnick ustalił warunki zatrudnienia w AC Milan. Niemiec będzie pracował w zespole ze stolicy Lombardii od początku nowego sezonu.

 

O rozmowach mediolańczyków z 61-letnim szkoleniowcem mówiło się w poważnym tonie już pod koniec ubiegłego roku. Obie strony nie mogły jednak dojść do finalnego porozumienia. Wygląda na to, że wielomiesięczny pat dobiegł właśnie końca.

Nie jest tajemnicą, że pomysł angażu niemieckiego szkoleniowca nie podobał się dwóm dyrektorom Milanu - Zvonimirowi Bobanowi i Paolo Maldiniemu. Tego pierwszego nie ma już jednak w klubie. Niewykluczone, że ten drugi pożegna się z San Siro latem.

"Tuttosport" donosi, że negocjacje z Rangnickiem mogły zakończyć się już na przełomie lutego i marca. Uniemożliwił to jednak wybuch pandemii. Porozumienie udało się osiągnąć w ostatnich dniach, co potwierdzają również źródła niemieckie. 

Reklama

Podpisanie umowy i oficjalne ogłoszenie tego faktu ma nastąpić w sierpniu. Postanowiono zaczekać z tym do końca bieżących rozgrywek. Chodzi o względny komfort pracy obecnego trenera, którym pozostaje Sefano Pioli.

Co ciekawe, zakres obowiązków Rangnicka w Milanie nie został jeszcze precyzyjnie określony. Najprawdopodobniej obejmie on pierwszy zespół, ale niewykluczone, że decydował będzie również o polityce personalnej klubu. Ewentualnie zajmie się tym wskazany przez niego człowiek. W trzeciej możliwej opcji Niemiec mianuje trenera, a sam skupi się tylko na dyrektorowaniu. 

Wiadomo już natomiast, że budżet na letnie okienko transferowe wyniesie 75 milionów euro plus połowa przychodu ze sprzedaży zawodników.

UKi

Reklama

Reklama

Reklama