Serie A. Media: Cionek i Reca najsłabsi w ekipie SPAL w meczu z Interem

W czwartkowy wieczór ekipa SPAL doznała bolesnej porażki 0-4 w starciu z Interem Mediolan. W drużynie z Ferrary wystąpiło trzech reprezentantów Polski: Arkadiusz Reca, Thiago Cionek oraz Bartosz Salamon. Reca i Cionek byli zdaniem zagranicznych mediów najsłabsi w swojej drużynie.

Do przerwy sytuacja z perspektywy SPAL nie wyglądała najgorzej. Inter prowadził bowiem tylko jedną bramką, którą w 37. minucie zdobył Antonio Candreva, zupełnie niepilnowany przez defensywę rywala.

Po przerwie piłkarze z Mediolanu rozkręcili się już na dobre, a do bramki SPAL trafiali: Cristiano Biraghi, Alexis Sanchez oraz Roberto Gagliardini.

Arkadiusz Reca wybiegł wyjściowym składzie gospodarzy i w 66. minucie został zmieniony przez Thiaga Cionka. Salamon natomiast zameldował się na murawie dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Według portalu Calciomercato.com Reca i Cionek byli najsłabsi w swoim zespole. Obaj otrzymali notę 5 w 10-stopniowej skali, podobnie jak: Kevin Bonifazi, Jacopo Sala, Alessandro Murgia oraz Mirko Valdifiori. Nieco niższą ocenę - 4,5 - dostał tylko trener SPAL - Luigi Di Biagio. Salamon nie został sklasyfikowany, gdyż zbyt krótko przebywał na boisku.

Specjalizujący się we włoskim futbolu portal zauważył, że Reca był współodpowiedzialny za utratę pierwszego gola, a Candreva nieustannie stwarzał mu ogromne problemy. - Nie dawał mu miejsca do ataku, a wręcz przeciwnie - zmuszał go do przebywania w pobliżu własnej bramki - czytamy w uzasadnieniu.

Cionek natomiast został skrytykowany za akcję, po której padła czwarta bramka dla Interu.

- Wszedł na boisko i natychmiast został ukarany przez Younga, który podał piłkę miedzy jego nogami, zaliczając asystę przy trafieniu - tak podsumowany został występ Cionka.

Czwartkowa wygrana pozwoliła Interowi zbliżyć się na sześć punktów do liderującego Juventusu. SPAL natomiast zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i na pięć kolejek przed końcem sezonu traci 11 punktów do bezpiecznej strefy.