Reklama

Reklama

Serie A. Leonardo Bonucci przedłużył kontrakt z Juventusem do 2024 roku

Jest jednym z żywych symboli w obecnej kadrze Juventusu, a także podporą defensywy "Starej Damy", z którą związał się teraz na dłużej. Drużyna mistrza Włoch poinformowała, że Leonardo Bonucci przedłużył kontrakt z klubem do 30 czerwca 2024 roku.

Doświadczony defensor jest zawodnikiem Juventusu od 2010 roku, z roczną przerwą na grę w AC Milan. Biało-czarną koszulkę klubu z Turynu zakładał już 376 razy. W bieżących rozgrywkach nie przegapił żadnego meczu - w każdym z nich występował w pełnym wymiarze czasowym, pełniąc pod nieobecność kontuzjowanego Giorgio Chielliniego funkcję kapitana.

Bonucci sięgał z Juventusem po siedem mistrzostw, trzy Puchary i cztery Superpuchary Włoch. W ciągu najbliższych pięciu sezonów będzie miał okazję znacznie wzbogacić swoją gablotę.

Reklama

Po 12. kolejkach Serie A "Stara Dama" znajduje się na szczycie tabeli, mając jeden punkt przewagi nad drugim Interem i aż osiem nad zamykającym podium Lazio.

32-latek parafował nową umowę 19.11 listopada, co - jak informuje klub - nie jest przypadkiem. Doświadczony Włoch występuje bowiem z numerem "19" na plecach.

Warto zauważyć, że w chwili wygasania nowego kontraktu, Bonucci będzie miał już 37-lat. Dla turyńskiego klubu nie będzie to jednak wyjątkowa sytuacja, jego barw często bronią bowiem doświadczeni zawodnicy. O sile defensywy mistrza Włoch stanowił przecież przed kontuzją 35-letni Chiellini, a miejsce Wojciecha Szczęsnego między słupkami zajmuje czasem 41-letni Gianluigi Buffon.

TB

Serie A - wyniki, terminarz, tabela

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL