• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A. Lecce sensacyjnie pokonało wicelidera Lazio

Niespodziewane rozstrzygnięcie w Serie A. Lazio Rzym sensacyjnie straciło punkty w konfrontacji z Lecce. Wicelider przegrał na wyjeździe 1-2 i jego szanse na dogonienie Juventusu drastycznie zmalały.

Lazio Rzym
56′ Vasconelos Ferreira Gabriel
Thomas Strakosha
Marco Calderoni
Francesco Acerbi
43′ Giulio Donati
Patricio Gabarron90′
 47′ Fabio Lucioni
Ştefan Daniel Radu44′ 46′
Nehuén Mario Paz
Manuel Lazzari85′
72′ Filippo Falco
Romero Alconchel Luis Romero
59′ Riccardo Saponara
Marco Parolo70′
Antonín Barák
Lucas Pezzini Leiva46′
45′ (k.) Marco Mancosu
Felipe Caicedo  5′ 22′
65′ 72′ Jacopo Petriccione
Ciro Immobile81′
 30′ 52′ Khouma Babacar
Luca Falbo
72′ Andrea Rispoli
Jordan Zacharie Lukaku46′
72′ Alessandro Deiola
Bartolomeu Jacinto Quissanga
52′ Žan Majer
Luiz Felipe Ramos Marchi46′
Sergio Maselli
Denis Vavro
Jewhen Szachow
Danilo Cataldi70′
59′ Diego da Silva Farias
Sergej Milinković-Savić46′
Salvatore Rimoli
André Anderson Pomilio Lima da Silva
Brayan Emanuel Vera Ramírez
Bobby Adekanye85′

Ostatnie dni są ciężkie dla ekipy z Wiecznego Miasta. W sobotę rzymianie zostali wypunktowani na własnym boisku przez Milan (0-3), a teraz nie dali rady outsiderowi Serie A. Ekipa Lecce przed tym spotkaniem znajdowała się w strefie spadkowej.

Mimo różnicy klas, to gospodarze mogli świętować po końcowym gwizdku, odnosząc arcyważne zwycięstwo.

Spotkanie zaczęło się zgodnie z przewidywaniami, od objęcia prowadzenia przez Lazio. Już w 5. minucie na listę strzelców wpisał się Felipe Caicedo. Z czasem okazało się jednak, że były to miłe złego początki.

Warto odnotować, że to gospodarze pierwsi trafili do siatki, ale gol w 2. min Marco Mancosu po wideoweryfikacji nie został uznany z powodu zagrania ręką.

Kolejnych trafień gospodarzy już nie dało się zakwestionować. W 30. min ze swoich powinności wywiązał się napastnik Khouma Babacar, a tuż po zmianie stron miejscowych na prowadzenie wyprowadził Fabio Lucioni.

3

Wygrana Lecce powinna być jeszcze bardziej okazała, gdyby w piątej minucie doliczonego czasu do pierwszej połowy rzut karny wykorzystał Mancosu. Pomocnik jednak zmarnował "jedenastkę", kopiąc piłkę nad poprzeczką. Ostatnie sekundy goście kończyli w osłabieniu po tym, jak w 93. min czerwoną kartką ukarany został Patric Gabarron za niesportowe zachowanie.

Po tej porażce strata Lazio do liderującego Juventusu nadal wynosi siedem punktów.