• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Serie A: Lazio Rzym - Udinese Calcio 3-0. Immobile znowu trafia!

Lazio Rzym wygrywa szóste spotkanie ligowe z rzędu! Podopieczni Simone Inzaghiego wygrali 3-0 z Udinese. Dwie bramki zdobył Ciro Immobile, który obecnie przeskoczył Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji "Złotego Buta". Włoch ma na swoim koncie 17. bramek, o jedno trafienie więcej od "Lewego".

Lazio Rzym prezentuje bardzo dobrą postawę w tym sezonie. Podopieczni Simone Inzaghiego wrzucili na wyższy bieg, zajmują trzecie miejsce w tabeli Serie A i jak są w formie to ich gra wygląda bardzo efektownie. Dodając do tego świetną postawę Ciro Immobile wysokie miejsce w tabeli "Biancocelestich" nie powinno dziwić.

Szkoleniowiec drużyny z Rzymu walczy o nawiązanie do lat świetności klubu. Lazio przed spotkaniem z Udinese mogło się pochwalić serią pięciu ligowych zwycięstw z rzędu. Włoski szkoleniowiec jest bliski wyrównania rekordu legendarnego trenera Lazio, Sven-Gorana Erikssona, który w sezonie 1998-1999 zaliczył serię dziewięciu zwycięstw z rzędu.

Przebieg meczu nie zaskoczył i gospodarze pewnie wygrali, kontrolując spotkanie. Już w 9. minucie spotkania Sergej Milinković-Savić dobrze przyjął piłkę w polu karnym, minął dwóch rywali i odegrał do Ciro Immobile. Włoski napastnik nie pomylił się i strzałem po ziemi pokonał Juana Musso.

Druga bramka dla Lazio padła po niespełna 30 minutach gry. Joaquín Correa został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym przez William Troost-Ekong. Do wykonania "jedenastki" podszedł Immobile i strzałem w lewy róg bramki po raz drugi pokonał bramkarza Udinese. Tuż przed zakończeniem spotkania gospodarze ponownie podwyższyli wynik meczu.

Obrona drużyny gości ponownie ratowała się wślizgiem we własnym polu karnym. Tym razem Correę sfaulował Bram Nuytinck, na stały fragmenty gry na bramkę zamienił Luis Alberto. W drugiej połowie wynik spotkania nie zmienił się, choć zdecydowanie przeważali gospodarze.

Łukasz Teodorczyk pojawił się na boisku dopiero w 82. minucie spotkania, zmieniając Stefano Okakę.

Serie A - wyniki, tabela, terminarz

PA

14. kolejka Włochy - Serie A
2019-12-01 15:00 | Stadion: Stadio Olimpico | Widzów: 30000 | Arbiter: M. Di Bello
William Troost-Ekong35′
 45′ (k.) 80′ Romero Alconchel Luis Alberto
Rodrigo Javier De Paul60′
64′ Senad Lulić
Rolando Mandragora
Sergej Milinković-Savić
Walace Souza Silva76′
75′ Lucas Pezzini Leiva
Stefano Okaka Chuka82′
 9′, 36′ (k.) Ciro Immobile
Francisco Andrés Sierralta Carvallo
75′ Danilo Cataldi
Hidde ter Avest
Marco Parolo
Antonín Barák76′
80′ André Anderson Pomilio Lima da Silva
Seko Fofana60′
Bobby Adekanye
Jan Kubala
Felipe Caicedo
Ignacio Pussetto
64′ Jonathan Rodríguez Menéndez