• 6 .SSC Napoli (43 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Serie A. Lazio Rzym - SSC Napoli 2-0 (1-0). Pierwsza seria porażek Napoli

Lazio Rzym pokonało SSC Napoli 2-0 (1-0) w ramach 13. kolejki Serie A. Całe spotkanie w barwach neapolitańskiej drużyny rozegrał polski pomocnik Piotr Zieliński.

Niżej sklasyfikowane w ligowej tabeli Lazio rozpoczęło mecz lepiej, czego dowodem było szybkie trafienie na 1-0 autorstwa Ciro Immobile. Włoski snajper zdobył tym sposobem 12 bramkę w 13 występach we wszystkich rozgrywkach, licząc mecze od października.

W czołowych pięciu ligach Europy tylko Robert Lewandowski, Erling Haaland, Mo Salah i Cristiano Ronaldo mogą pochwalić się lepszym bilansem bramkowym. Gol strzelony przez Immobile był jedynym w pierwszej połowie. W jednej z akcji w pierwszej części meczu błysnął Piotr Zieliński.

Polak uderzał w kierunku bramki rywali po koźle, ale poza tą sytuacją był niewidoczny. W samej tylko pierwszej połowie sędzia pokazał pięć żółtych kartek. W paru momentach, można było się spodziewać, że arbiter sięgnie po czerwony "kartonik".

Pepe Reina, stojący między słupkami bramki Lazio, spisał się świetnie w pierwszej połowie. Golkiper obronił uderzenia Zielińskiego i Fabiana Ruiza, dzięki czemu jego drużyna mogła długo cieszyć się z prowadzenia.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

W 56. minucie gospodarze podwyższyli na 2-0. Katastrofalne zagranie Mario Ruia zostało przechwycone przez przeciwników. Piłka jak po sznurku została dostarczona do Luisa Alberto, który technicznym strzałem w długi róg umieścił futbolówkę w siatce. Asystę zanotował Immobile.

W końcówce po jednym z fauli Piotr Zieliński trzymał się za mięsień uda, ale nie był to uraz, który zmusił go do opuszczenia placu gry. W drugim ligowym meczu z rzędu Napoli nie zdobyło choćby jednej bramki.  To także pierwsza seria porażek ekipy spod Wezuwiusza w obecnym sezonie Serie A.

Lazio Rzym - SSC Napoli 2-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Ciro Immobile (9), 2-0 Luis Alberto (56)

David Ospina
84′ Luiz Felipe Ramos Marchi
Giovanni Di Lorenzo
Ştefan Daniel Radu
Nikola Maksimović
11′ Wesley Hoedt
Kalidou Koulibaly30′ 55′
90′ Manuel Lazzari
Silva Duarte Mario Rui64′
85′ Sergej Milinković-Savić
Fabián Ruiz Pena
 56′ Romero Alconchel Luis Romero
Matteo Politano55′
Adam Marušić
Hirving Lozano13′ 74′
24′ 80′ Gonzalo Escalante
Tiemoué Bakayoko64′
 9′ 42′ 80′ Ciro Immobile
Piotr Zieliński
67′ Felipe Caicedo
Kévin Malcuit74′
84′ Patricio Gabarron
Kostas Manolas55′
Enzo Sandro Sédjro Kouêmahô Adeagbo
Amir Rrahmani
85′ Jean-Daniel Akpa
Diego Demme
80′ Danilo Cataldi
Eljif Elmas55′
80′ Andreas Hoelgebaum Pereira