• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Serie A. Lazio Rzym - Inter Mediolan 1-1 w trzeciej kolejce

W meczu trzecie kolejki włoskiej Serie A Lazio Rzym zremisowało z Interem Mediolan 1-1 (0-1). Obie drużyny kończyły spotkanie na Stadio Olimpico w osłabionych składach.

L. Martínez 30'

Inter objął prowadzenie w 30. minucie. Z lewej strony w pole karne przedzierał się Ivan Perišić, co nie do końca mu się udało, ale piłka po odbiciu trafiła pod nogi Lautara Martineza. Argentyńczyk nie zmarnował okazji i z kilku metrów pokonał Thomasa Strakoshę.

Gospodarze wyrównali w 55. minucie. Z lewej strony dośrodkował Francesco Acerbi, a z ostrego kąta zdołał skutecznie przymierzyć głową Sergej Milinković-Savić.

Natomiast w 69. minucie Lazio straciło najlepszego strzelca. Ciro Immobile, zdobywca Złotego Buta z poprzedniego sezonu, został zaatakowany na środku boiska przez Artura Vidala. Chilijczyk po fakcie nachylał się nad cierpiącym rywalem, a ten odmachnął się ręką, trafiając piłkarza Interu w twarz. Sędzia Marco Guida pokazał Immobile czerwoną kartkę, a Vidal zobaczył tylko żółtą.

Cztery minuty przed końcem meczu grający w dziesiątkę goście byli blisko zdobycia drugiej bramki. Zza pola karnego przymierzył Marcelo Brozović, piłka po drodze odbiła się od Jeana-Daniela Akpy, a następnie od słupka.

Chwilę później obie drużyny grały z jednym zawodnikiem mniej. Czerwoną kartkę zobaczył bowiem Stefano Sensi za uderzenie Patrica. Do incydentu doszło poza linią boczną, przy wrzucie z autu. Włoch rzeczywiście wykonał ruch ręką, trafiając lekko rywala w klatkę piersiową, a Hiszpan złapał się za twarz, jakby dostał silny cios w tę cześć ciała.

Inter stracił w niedziele pierwsze punkty w tym sezonie.

W innych zakończonych do tej pory meczach Atalanta pokonała Cagliari Calcio (całe spotkanie Sebastiana Walukiewicza) 5-2, Benevento (całe spotkanie Kamila Glika) wygrało z Bologną (całe spotkanie Łukasza Skorupskiego) 1-0, a Parma zwyciężyła Hellas Weronę 1-0.

Samir Handanovicz
86′ Patricio Gabarron
Milan Szkriniar79′
16′ Ştefan Daniel Radu
Alessandro Bastoni
Francesco Acerbi
Stefan de Vrij
79′ Manuel Lazzari
Achraf Hakimi Mouh
 55′ Sergej Milinković-Savić
Arturo Vidal70′ 73′
80′ Romero Alconchel Luis Romero
Roberto Gagliardini67′
35′ Adam Marušić
Ivan Periszić67′
80′ Lucas Pezzini Leiva
Nicolò Barella90′
Carlos Joaquín Correa
Romelu Lukaku42′
69′ Ciro Immobile
Aleksandar Kolarov
16′ 46′ Bartolomeu Jacinto Quissanga
Lorenzo Pirola
80′ Jean-Daniel Akpa
Andrea Ranocchia
Danilo Cataldi
Ashley Young67′ 77′
80′ Gonzalo Escalante
Marcelo Brozović73′
35′ 37′ Mohamed Salim Fares