• 5 .AS Roma (70 pkt.)
  • 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A. Lazio Rzym - Brescia Calcio 2-0. Immobile z golem, "Lewy" bez Złotego Buta

Lazio pozostaje w grze o wicemistrzostwo Włoch! Piłkarze z Rzymu pokonali Brescię 2-0, a jedną z bramek zdobył Ciro Immobile. Była to 35. bramka Włocha, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji "Złotego Buta" i brakuje mu jednej bramki do wyrównania rekordu strzeleckiego w jednym sezonie Gonazlo Higuaina.

Lazio długo nie mogło złapać wiatru w żagle po przerwie spowodowanej koronawirusem i dopiero w poprzedniej kolejce "Biancocelesti" zapewnili sobie grę w Lidze Mistrzów. Rzymianie wygrali 5-1 z Hellasem, a trzy bramki zdobył Ciro Immobile.

Włoch jest bliski pobicia rekordu strzeleckiego Gonzalo Higuaina, jednak przy pierwszej bramce dla Lazio zaliczył jedynie asystę. Joaquin Correa świetnie zabrał się z piłką, wymienił podanie z Immobile, minął kilku rywali i sprytnym uderzeniem umieścił ją w siatce.

Spotkanie ożywiło się dopiero w samej końcówce. W 82. minucie Immobile był bliski zdobycia gola, jednak z celebracją musiał poczekać... 60 sekund. Wtedy otrzymał podanie od Correi i zimną krwią pokonał Lorenzo Andrenacciego.

Tuż przed końcowym gwizdkiem piłkarze Lazio mieli jeszcze jedną szansę na podwyższenie wyniku. Luis Alberto trafił w poprzeczkę po interwencji golkipera Brescii.

To było 35. trafienie Włocha w tym sezonie, dzięki czemu udało mu się prześcignąć Roberta Lewandowskiego w rankingu "Złotego Buta" i brakuje mu już tylko jednego gola do wyrównania rekordu Higuaina (36 goli w jednym sezonie).

Lorenzo Andrenacci
87′ Francesco Acerbi
Daniele Gastaldello77′
Patricio Gabarron
Aleš Matějů
84′ Luiz Felipe Ramos Marchi
Andrea Papetti51′
 17′ 84′ Carlos Joaquín Correa
Stefano Sabelli
42′ 56′ Manuel Lazzari
Ernesto Torregrossa
 82′ Ciro Immobile
Florian Ayé88′
56′ Jonathan Rodríguez Menéndez
Massimiliano Mangraviti
56′ Jordan Zacharie Lukaku
Alessandro Semprini77′
56′ Adam Marušić
Andrea Ghezzi
87′ Bartolomeu Jacinto Quissanga