• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A: Lazio Rzym - AC Milan 0-3 w 30. kolejce Serie A

Lazio długo walczyło, ale „Bianocelesti” nie dali rady dotrzymać tempa Juventusowi. Podopieczni Simone Inzaghiego po słabym spotkaniu przegrali z Milanem aż 0-3. „Stara Dama” ma już siedem punktów przewagi nad rzymianami.

Sytuacja Lazio przed spotkaniem z Milanem nie była zbyt dobra. "Biancocelesti" posiadają silną pierwszą jedenastkę, jednak ławka rezerwowych klubu z błękitnej części Rzymu jest bardzo krótka.

Fakt ten uwidocznił się podczas dzisiejszego starcia. Bez Ciro Immobile i Felipe Caicedo atak rzymian wyglądał bardzo słabo, a w kolejnym spotkaniu z rzędu podopiecznym Simone Inzagiegho zdecydowanie brakowało już sił.

Nic więc dziwnego, że "Rossoneri" pierwsi wyszli na prowadzenie. W 23. minucie Hakan Calhanoglu huknął z dystansu i piłka po chwili zatrzepotała się w siatce.

AC Milan poszedł za ciosem i w 34. minucie podopieczni Stefano Piolego zdobyli drugiego gola w tym meczu. Patric zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia zdecydował się podyktować "jedenastkę".

Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Zlatan Ibrahimović i... Thomas Strakosha zatrzymał jego uderzenie. Nie zdołał jednak utrzymać futbolówki przed linią bramkową i ta po chwili znalazła się w bramce.

Theo Bernard François Hernández
55′ Ştefan Daniel Radu
Simon Kjaer
Romero Alconchel Luis Romero
Alessio Romagnoli
64′ Carlos Joaquín Correa
Alexis Saelemaekers
Manuel Lazzari
Ismael Bennacer
67′ Sergej Milinković-Savić
Giacomo Bonaventura71′
Marco Parolo
Hakan Calhanoglu  23′ 38′
46′ Lucas Pezzini Leiva
Franck Yannick Kessié86′
55′ Jonathan Rodríguez Menéndez
Zlatan Ibrahimovic  34′ (k.) 46′
Guido Guerrieri
Asmir Begović
Silvio Proto
Antonio Donnarumma
67′ Djavan Anderson
Davide Calabria72′
Nicolò Armini
Lucas Biglia86′
Luca Falbo
Marco Brescianini
55′ 78′ Jordan Zacharie Lukaku
Matteo Gabbia
Bartolomeu Jacinto Quissanga
Rade Krunić71′
Jorge Filipe Soares Silva
Diego Sebastián Laxalt Suárez
55′ Denis Vavro
Lucas Tolentino Coelho de Lima38′ 81′
64′ Danilo Cataldi
Rafael Alexandre Conceição Leão
André Anderson Pomilio Lima da Silva
Daniel Maldini
46′ Bobby Adekanye
Ante Rebić46′  59′

Piłkarze Lazio zdołali odpowiedzieć dopiero w drugiej połowie. Manuel Lazzari trafił nawet do siatki, jednak gol nie został uznany z powodu spalonego. Do Włocha nie można mieć pretensji, bowiem z podaniem za długo zwlekał Luis Alberto.

Dowiedz się więcej na temat: Serie A | AC Milan | Lazio Rzym