Reklama

Reklama

Serie A. Lazio odwoła się od kary za złamanie procedur bezpieczeństwa

Oficjalna strona Lazio zapowiada, że ekipa z Rzymu odwoła się od kary za złamanie procedur bezpieczeństwa, związanych z koronawirusem. Oprócz klubu ukarani zostali drużynowi lekarze oraz prezydent "Biancocelestich" Claudio Lotito.

Sprawa Lazio w sądzie ciągnęła się niemal dwa miesiące i finalnie klub oraz jego prezydent Caludio Lotito zostali ukarani za złamanie procedur bezpieczeństwa, związanych z koronawirusem. 

Klub miał nie przekazać informacji dotyczących zakażeń w zespole, a ponadto dopuścić zakażonych zawodników do treningów, pomimo tego, że powinni oni przebywać w izolacji. 

Lazio otrzymało 150 tysięcy euro kary, Lotito został zawieszony na siedem miesięcy, a dwóch klubowych lekarzy na 12 miesięcy. 

Dotkliwa kara dla Lazio! Klub zapowiada odwołanie

Oficjalna strona "Biancocelestich" zapowiada odwołanie od tej decyzji, choć i tak kara nie ma sportowego wymiaru, jak wcześniej donosiły media. Lazio groziła bowiem również kara odjętych punktów. 

Oburzenie taką decyzją wyrazili dziennikarze "La Gazzetty dello Sport", którzy obszernie opisywali kwestię niezgłoszonych pozytywnych wyników w szeregach Lazio. Najbardziej poczytna gazeta sportowa na Półwyspie Apenińskim zauważa bowiem, że "zdrowie to nie żart".

Reklama

Lazio zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli i traci do strefy premiowanej grą w Lidze Mistrzów sześć punktów. 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

PA

Reklama

Reklama

Reklama