Reklama

Reklama

Serie A. Krzysztof Piątek wśród największych błędów transferowych AC Milan

Pamięć o występach Krzysztofa Piątka w Serie A na Półwyspie Apenińskim jest wciąż żywa. Nie oznacza to jednak, że Polak jest wspominany przez włoskich fanów i ekspertów z wielką tęsknotą. Dziennikarze "La Gazzetta dello Sport" uznali, że zakontraktowanie naszego reprezentanta było jednym z największych błędów AC Milan na rynku transferowym w ostatnich latach.

Piątek w piorunującym stylu przywitał się z Serie A. W pierwszym półroczu w barwach Genui Polak rozegrał 19 spotkań ligowych, w których zdobył 13 bramek. W ten sposób zapracował sobie na transfer do AC Milan, gdzie przeniósł się w połowie sezonu 2018/19 za 35 mln euro.

W barwach "Rossonerich" początkowo także strzelał jak na zawołanie. W kolejnym sezonie miał już z tym jednak spore problemy, za co nieustannie kierowano w jego stronę słowa krytyki. Transfer Zlatana Ibrahimovicia kompletnie przekreślił przyszłość Piątka na San Siro. Zimą Milan sprzedał Polaka do Herthy Berlin, inkasując około 24 mln euro.

Reklama

Zdaniem dziennikarzy "La Gazzetta dello Sport" transfer Piątka do Milanu był ogromną wtopą i nie świadczy dobrze o włodarzach klubu z Mediolanu. Jak twierdzą włoscy żurnaliści, pierwsze dwa lata zwierzchnictwa nowych właścicieli Milanu są naznaczone transferowymi niewypałami.

Także Gonzalo Higuain oraz Mattia Caldara zostali wymienieni jako nieudane nabytki. Jak podsumowała to "La Gazzetta", w ciągu dwóch ostatnich lat Milan wydał na transfery 235 mln euro, a dobre ruchy, takie jak sprowadzenie Theo Hernanedeza, nie są w stanie przykryć licznych niepowodzeń na rynku.

TB

Obecna tabela Serie A - sprawdź

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy