Reklama

Reklama

Serie A. Kryzys w Napoli. Ważni piłkarze mogą opuścić klub

Sytuacja we włoskim Napoli jest napięta. Klub notuje słabe wyniki, a dodatkowo może go opuścić kilku kluczowych piłkarzy, którzy przeciwstawili się decyzji właściciela. Zawodnikami Napoli są Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.

Drużyna Napoli ma ostatnio słabszy okres. W Serie A zajmuje dopiero siódme miejsce. Po remisie 1-1 w Lidze Mistrzów z Red Bullem Salzburg, prezes Aurelio de Laurentiis postanowił wysłać drużynę na kilkudniowe zgrupowanie do ośrodka treningowego. Piłkarze jednak sprzeciwili się tej decyzji i obóz nie doszedł do skutku.

Po spotkaniu z austriacką drużyną do szatni Napoli wszedł syn właściciela, Edoardo, i piłkarze powiedzieli mu prosto w twarz, że decyzja jego ojca jest absurdalna.

Według włoskich mediów, w klubie mają polecieć głowy. Lorenzo Insigne, który przewodzi całemu buntowi, może stracić opaskę kapitańską. Klub mogą opuścić Jose Callejon i Dries Mertens, którzy najgłośniej popierali Insigne. Allan, który najostrzej starł się z Edoardo de Laureniitsem, też prawdopodobnie pożegna się z drużyną.

Reklama

Na konferencji prasowej po spotkaniu w Lidze Mistrzów nie pojawił się z kolei Carlo Ancelotti. Za to klub też poniesie finansowe konsekwencje od UEFA.

MP 

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Serie A

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL